SKANDALICZNY apel Rydzyka do mediów. Obok stał biskup oskarżony o tuszowanie pedofilii w Kościele

SKANDALICZNY apel Rydzyka

Ojciec Tadeusz Rydzyk podczas wizyty w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu wystosował do mediów skandaliczny apel. Tuż obok niego stał biskup Edward Janiak, który został oskarżony o tuszowanie pedofilii w Kościele.

Ojciec Tadeusz Rydzyk odwiedził Narodowe Sanktuarium w Kaliszu, gdzie postanowił zaapelować do mediów. Jak twierdzi, odbywa się nagonka medialna na biskupów kierowana wyłącznie nienawiścią. Na mszy świętej pojawił się tuż obok biskupa Edwarda Janiaka. W filmie braki Sekielskich „Zabawa w chowanego” pojawiły się dowody przeciwko duchownemu wskazujące, że ukrywał przypadki pedofilii w Kościele.

Ojciec Tadeusz Rydzyk w skandalicznym apelu do mediów

Duchowny prosił o modlitwę za niego, ponieważ twierdzi, że na jego osobę również trwa nagonka medialna. Modlitwa ma być wsparciem, by przetrwał trudne chwile. Kontynuował, mówiąc, że nie wolno atakować ludzi Kościoła, cokolwiek by się nie działo, dodając, że każdy z nas zostanie rozliczony przez Jezusa.

– Nie dajmy się zwariować. I to jest apel do ludzi mediów. Pytałbym, czy jesteście Polakami? Czy kochacie Polskę? Jeśli kochacie Polskę, to nie szkodźcie, nie atakujcie bezwzględnie nienawiścią ludzi Kościoła. Cokolwiek by było – komentował dalej.

Ojciec Rydzyk kontynuował swój apel, sugerując, że media zwyczajnie uwzięły się na duchownych, w szczególności na biskupa Edwarda Janiaka, co według niego nie powinno mieć miejsca. To nie pierwsza próba usprawiedliwiania duchownych i bojkotowania akcji informujących o pedofilii w Kościele przez ojca Rydzyka i jego media.

Przez cały czas wygłaszania oburzającego apelu tuż obok stał wspomniany biskup Janiak. Duchowny jest negatywnym bohaterem najnowszego filmu braci Sekielskich. Przedstawiono w nim dowody na to, że biskup wielokrotnie tuszował sprawy przestępstw pedofilii w Kościele. Duchowny miał wiedzieć o wszystkim i zamiast zareagować oraz pomóc ofiarom, zajmował się tuszowaniem spraw.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!