Wrocław: Bosak złożył kwiaty pod pomnikiem ofiar UPA, NKWD i Gestapo

Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta RP, we Wrocławiu złożył kwiaty pod pomnikiem ofiar UPA, NKWD i Gestapo. Wcześniej na konferencji prasowej apelował o “odpowiedzialną gospodarkę wodną”.

Jak  informowaliśmy  , w sobotę kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak stwierdził, że należy położyć w Polsce większy nacisk na gospodarkę wodną. Wyraził opinię, że była ona do tej pory zaniedbywana. Podkreślił konieczność poprawy retencji wody, oraz rozwój transportu i wodnej turystyki.

“Dostosowanie takiej rzeki jak Odra do celów transportowych jest tańsze niż budowa nowych autostrad. Transport rzeczny jest tańszy niż transport kolejowy, czy transport drogowy. Inne państwa obficie korzystają z transportu rzecznego” – mówił Bosak.

„Dziś chcemy postulować dwie rzeczy. Po pierwsze w walce z suszą stworzenie dobrego systemu gospodarki wodnej. Przypomnę, że cały system gospodarki wodnej przez wieki był tworzony w celu osuszania ziem w celach rolniczych. W tej chwili ze względu na zmieniające się uwarunkowania klimatyczne główny cel gospodarki wodnej musi być zmieniony. Teraz nie osuszanie, ale utrzymywanie wysokiego poziomu wód gruntowych staje się celem strategicznym” – powiedział kandydat Konfederacji.

Jego zdaniem drugim ważnym zadaniem w związku ze strategią jest wykorzystanie rzek do celów turystycznych i transportowych.

Po konferencji prasowej Bosak złożył kwiaty pod pomnikiem ofiar UPA, NKWD i Gestapo we Wrocławiu.

Dziś podczas wizyty we Wrocławiu  @krzysztofbosak   złożył kwiaty pod Pomnikiem Ofiar UPA, NKWD oraz Gestapo.   #Bosak2020  🇵🇱  #BosakwTrasie    pic.twitter.com/O42CIcGKe2   — #Bosak2020 (@bosak2020)  June 6, 2020  

Na późniejszym wiecu Bosak przedstawiał swoje związki z Wrocławiem, kontynuował temat postulowanego rozwoju gospodarki wodnej. Zachęcał również do wstąpienia do struktur organizacji, które tworzą Konfederację, przedstawiając lokalnych liderów między innymi Ruchu Narodowego czy współpracującej z RN Młodzieży Wszechpolskiej. Przy okazji wizyty we Wrocławiu Krzysztof Bosak odwiedził firmę Wadex, produkującą systemy kominowe.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*