USA: Donald Trump wydał Gwardii Narodowej rozkaz wycofania się z Waszyngtonu. „Sytuacja jest opanowana”

W niedzielę prezydent USA Donald Trump poinformował na Twitterze, że wydał Gwardii Narodowej rozkaz wycofania się z Waszyngtonu. Podkreślił, że aktualnie sytuacja w stolicy kraju jest pod pełną kontrolą.

Prezydent USA Donald Trump poinformował w niedzielę na Twitterze, że wydał Gwardii Narodowej rozkaz wycofania się ze stolicy kraju – Waszyngtonu. Podkreślił, że po dniach burzliwych protestów sytuacja w mieście jest pod pełną kontrolą.

„Właśnie wydałem Gwardii Narodowej rozkaz, aby rozpoczęła proces wycofywania się z Waszyngtonu, ponieważ aktualnie wszystko jest pod pełną kontrolą” – napisał Trump.

I have just given an order for our National Guard to start the process of withdrawing from Washington, D.C., now that everything is under perfect control. They will be going home, but can quickly return, if needed. Far fewer protesters showed up last night than anticipated! — Donald J. Trump (@realDonaldTrump)  June 7, 2020  

Prezydent USA podkreślił, że żołnierze wrócą teraz do domów, jednak w razie potrzeby mogą szybko powrócić do Waszyngtonu.

W zeszłym tygodniu władze Dystryktu Kolumbii poprosiły Gwardię Narodową o pomoc w opanowaniu zamieszek, które wybuchły po śmierci czarnoskórego mężczyzny George’a Floyda (został zabity w czasie policyjnej interwencji).

Donald Trump skierował do stolicy kraju kilka tysięcy żołnierzy Gwardii Narodowej, a także funkcjonariuszy innych federalnych służb bezpieczeństwa. Po opanowaniu sytuacji burmistrz Waszyngtonu Muriel Bowser wezwała prezydenta USA do wycofania sił z miasta.

Zobacz także:  Nowy Jork: 292 policjantów rannych po protestach Black Lives Matter  

twitter.com / kresy.pl

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*