KO ujawniła liczbę zweryfikowanych podpisów dla Trzaskowskiego

Sztab Rafała Trzaskowskiego poinformował w niedzielę rano o zabraniu 100 tysięcy zweryfikowanych podpisów pod jego kandydaturą w wyborach prezydenckich. Kampania wyborcza oficjalnie ruszyła w środę. W czwartek Trzaskowski złożył w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej wniosek o rejestrację swego komitetu wyborczego.

Wybory prezydenckie zapowiedziano na 28 czerwca. Rafał Trzaskowski jest nowym kandydatem. Zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską, która wycofała się z wyborów. Sztab Trzaskowskiego poinformował w niedzielę po godzinie 7 o zebraniu 103 648 zweryfikowanych podpisów pod jego kandydaturą. Formalnie podpisy można było zbierać od środy po południu, gdy ukazało się postanowienie marszałek Sejmu Elżbiety Witek w sprawie zarządzenia wyborów. Zgodnie z kalendarzem wyborczym komitety nowych kandydatów – w tym Rafała Trzaskowskiego – muszą zebrać minimum 100 tys. podpisów do 10 czerwca.

– Jeżeli spotka mnie najwyższy zaszczyt i zostanę prezydentem, to nie pozwolę, żeby nas dzielono, żeby nas opluwano, nie pozwolę na ten język pogardy – mówił w sobotę podczas wizyty w Krakowie kandydat KO. – Wychodzę z wami „na pole”, na ubite pole upomnieć się o lepszą Polskę” – zwrócił się do krakowian przybyłych na Rynek Główny.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski dodał również, że pragnie Polski dumnej, silnej, twardej dla partnerów i otwartej dla każdego.

 22 komitety 

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 22 z 25 komitetów, które zgłosiły się w związku z wyborami prezydenckimi. W piątek minął termin przyjmowania zawiadomień, zarówno od nowych komitetów, jak i tych reprezentujących kandydatów już zarejestrowanych przy okazji wyborów, które miały się odbyć 10 maja. Podstawowym wymogiem do zgłoszenia i rejestracji komitetu było zebranie tysiąca podpisów. Ten obowiązek dotyczy tak zwanych „nowych kandydatów”. Takie dokumenty złożyło 16 komitetów.

Teraz „nowe komitety” muszą zebrać 100 tysięcy podpisów poparcia, by zarejestrować swoich kandydatów. Mają na to czas do 10 czerwca.

PKW zarejestrowała następujące komitety: Andrzeja Dudy, Rafała Trzaskowskiego, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Roberta Biedronia, Szymona Hołowni, Krzysztofa Bosaka, Stanisława Żółtka, Marka Jakubiaka, Mirosława Piotrowskiego, Pawła Tanajno, Romualda Starosielca, Kazimierza Świtonia, Grzegorza Sowy, Marcina Bugajskiego, Leszka Samborskiego, Rolanda Dubowskiego, Krzysztofa Urbanowicza, Andrzeja Dariusza Placzyńskiego, Jerzego Walkowiaka, Piotra Stanisława Bakuna, Sławomira Grzywy i Wiesława Lewickiego.

  Tak PiS finansuje kampanie wyborcze     Tak zagłosujesz na prezydenta. Listonosz poczeka 10 minut  

Teraz możesz czytać FAKT bez wychodzenia z domu!   Pobierz najnowsze wydanie gazety i bądź zawsze na bieżąco  

Ewentualna II tura odbędzie się dwa tygodnie później

Zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską, która wycofała się z wyborów.

Sztab poinformował w niedzielę o zebraniu zweryfikowanych podpisów pod jego kandydaturą w wyborach prezydenckich.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*