Policjanci w USA klękają przed protestującymi

Około 60 policjantów w Północnej Karolinie w USA klęknęło przed grupą pikietujących podczas protestu „Black Lives Matter” – poinformował w środę Dailymail.

Jak poinformował w środę portal  Dailymail  , grupa 60 policjantów z Północnej Karoliny klęknęła przed pikietującymi w związku zabiciem czarnoskórego Georga Floyda przez policjantów podczas zatrzymania w Minneapolis.

Scena rozgrywała się w poniedziałek w Fayetteville, gdzie protestujący i policja stanęli na przeciwko siebie na ulicy Murchison, wszystkich 60 mundurowych jednomyślnie uklękło na około 30 sekund.

Zobacz też:  Strzelaniny w trakcie wystąpień społecznych w USA  

„Jako wyraz zrozumienia bólu, jaki odczuwamy w naszej społeczności i naszym kraju w związku z równością, nasz Departament Policji ukląkł, aby pokazać, że jesteśmy także zwolennikami sprawiedliwości dla wszystkich” – poinformował w tweecie departament policji w Fayetteville „Jesteśmy zobowiązani do słuchania i traktowania wszystkich z godnością i szacunkiem”.

Podobne sceny rozgrywały się w całym kraju, lokalni przywódcy i policja wzywają do pokojowych protestów, potępiając powszechne zamieszki i grabieże, które rozgrywają się po zmroku w wielu miastach od wielu dni. W Chattanooga w stanie Tennessee policjanci klęczeli obok pokojowych protestujących w poniedziałek przed budynkiem sądu federalnego. We wtorek policjanci stacjonujący przed hotelem Trump International w Waszyngtonie również klęknęli.

Zobacz też:  Amerykańscy policjanci zaatakowali australijskich dziennikarzy – premier Australii żąda się śledztwa [ VIDEO]  

W Nowym Jorku szef departamentu policji Terence Monahan uklęknął z protestującymi podczas pikietu w sprawie George’a Floyda w poniedziałek wieczorem na prośbę demonstrantów. Do akcji przyłączyła się także Gwardia Narodowa.

US soldiers from the National Guard disgrace their uniform by taking the Kaepernick-knee, dishonoring the American flag

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*