Rząd w ostatniej chwili zniesie uciążliwy zakaz. Już od 30 maja wielu Polaków odetchnie z ulgą

Rząd w ostatniej chwili zniesie uciążliwy zakaz

Rząd w końcu zniesie bardzo uciążliwy dla wielu Polaków zakaz. Mieszkańcy długo czekali na oficjalne informacje w tej sprawie, a jak donoszą media, dojdzie do tego już w najbliższą sobotę. Jakie ograniczenia rząd jednak zdecyduje się zostawić? Warto przeczytać, by wiedzieć, czego się spodziewać.

Rząd właśnie wdraża w życie ostatni etap odmrażania gospodarki. W najbliższych dnia dojdzie m.in. do złagodzenia nakazu zakrywania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej czy otwarcia placówek kultury oraz klubów fitness. Władze planują również otwarcie granic, o czym informowaliśmy tutaj. To jeszcze nie wszystko, bo niespodziewanie w mediach pojawiły się doniesienia o zniesieniu kolejnego, bardzo uciążliwego zakazu. Wielu poczuje ulgę.

Już w tę sobotę rząd zniesie kolejny zakaz

Jak informuje Onet.pl, powołując się na ustalenia RMF FM, już 30 maja Polacy nie tylko będą mogli zdjąć maseczki przebywając na powietrzu. Okazuje się, że władze planują również otwarcie placów zabaw, co niewątpliwie najbardziej ucieszy rodziców kilkuletnich brzdąców. Według stacji, zapis dotyczący przywrócenia do użytków placów zabaw znajduje się w najnowszym rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia, które na razie jest w przygotowaniu. Rodzice będą mogli więc znów zabrać swoje pociechy na zjeżdżalnie czy huśtawki, ale liczyć powinni się z kilkoma ograniczaniami.

Przede wszystkim opiekunowie będą musieli unikać zatłoczonych już miejsc. W przypadku, gdy przebywająca w tym samym czasie na placu zabaw liczba osób będzie kolidowała z zachowaniem bezpiecznej odległości (2 metry) konieczne jest wybranie innego placu. Ponadto, choć rząd zamierza ograniczyć nakaz zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej wyłącznie do powierzchni zamkniętych, osoby dorosłe będą zobligowane do noszenia maseczek również na placach zabaw.

Opierając się o ustalenia RMF FM Onet podkreśla, że wszystkie atrakcje dostępne na placach oraz ławki dla opiekunów będą regularnie dezynfekowane. Nie jest wciąż jednak pewne, kto będzie za to odpowiedzialny. Niewykluczone, że oficjalne informacje w tej sprawie pojawią się już w piątek.

PIKIO.PL

Więcej postów