„Przyszedł czas, aby powiedzieć: dość kłamstw!”. Tusk, Sikorski i Siemoniak pozywają Macierewicza

Roman Giertych poinformował, że w imieniu swoich klientów Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka pozywa Antoniego Macierewicza. Wcześniej poseł PiS oskarżył ich on o „ukrywanie sprawców tragedii smoleńskiej”.

Roman Giertych o pozwie przeciwko Antoniemu Macierewiczowi poinformował w mediach społecznościowych. To reakcja na wtorkowy wpis przewodniczącego tzw. podkomisji smoleńskiej, w którym zarzucił Tuskowi, Siemoniakowi i Sikorskiemu „ukrywanie przestępców, sprawców tragedii smoleńskiej”. „10 lat, 122 miesięcy, 528 tygodni, 3699 dni: T. Siemoniak, D. Tusk, R. Sikorski i inni ukrywają przestępców, sprawców Tragedii Smoleńskiej. T. Arabski skazany, czas na resztę” – napisał polityk PiS.

Tusk, Sikorski i Siemoniak pozywają Macierewicza. Za słowa o ukrywaniu przestępców

„W imieniu przewodniczącego D. Tuska oraz posłów R. Sikorskiego i T. Siemoniaka składam pozew przeciwko zastępcy prezesa PiS A. Macierewiczowi o zarzut ukrywania wiedzy na temat sprawców katastrofy smoleńskiej. Przyszedł czas, aby powiedzieć: dość kłamstw!” – napisał na Twitterze Giertych.

Jak doprecyzował na Facebooku, celem pozwu jest przede wszystkim „uzyskanie przeprosin za powtarzane wielokrotnie kłamstwo”. Treść przeprosin ma być następująca: „Ja, Antoni Macierewicz przepraszam panów Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka za kłamliwe, oszczercze i nieznajdujące żadnego odzwierciedlenia w jakichkolwiek dowodach przypisywanie ukrywania wiedzy o sprawcach katastrofy smoleńskiej. Wyrażam ubolewanie z powodu swojej niegodnej wypowiedzi i proszę o wybaczenie dokonanego naruszenia dóbr osobistych”.

Giertych przekazał, że Tusk, Sikorski i Siemoniak chcą, by przeprosiny ukazały się w telewizji, radio, portalach społecznościowych oraz w najważniejszych polskich gazetach. Dodatkowo politycy chcą przekazania darowizny na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy” – dodał.

Do zapowiedzi pozwu odniósł się m.in. Tomasz Siemoniak.

„Dość kłamstw Macierewicza! Zarzucił mi »ukrywanie przestępców«, choć nigdy, także po 2015, żaden organ państwowy nawet nie pytał mnie o jakichkolwiek »przestępców«. Dość jadu i nienawiści, które Macierewicz wprowadza do życia publicznego. Niech słono zapłaci i zniknie z polityki!” – stwierdził.

„Antek, świrze, Romek pisze pozew” – skomentował z kolei Sikorski.

Wciąż nie ukazał się raport kierowanej przez Macierewicza podkomisji smoleńskiej – jak wskazano, „na skutek stanu pandemii publikacja raportu musiała zostać przesunięta i nastąpi natychmiast, kiedy pozwolą na to okoliczności społeczne”.

GAZETA.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*