Kaczyński nie ugnie się! Podał jedyną datę wyborów

Wybory są możliwe jedynie 28 czerwca – tak we wspólnym oświadczeniu stwierdzili liderzy Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej wyznał, że nie ugnie się i nie zmieni zdania odnośnie daty. – Wykorzystane zostaną wszelkie środki, jakie przynależą państwu, po to, żeby prawo zostało wykonane – powiedział prezes PiS.

Liderzy Zjednoczonej Prawicy stwierdzili we wspólnym oświadczeniu, że chęć przesunięcia wyborów prezydenckich przez opozycję na termin późniejszy, niż czerwcowy, to „gra polityczna”. Zapowiedzieli, że ostatni z możliwych terminów to 28 czerwca. Dodali, że takie rozwiązanie zostało ustalone z liderami partii opozycyjnych podczas spotkania przy okrągłym stole.

 Wybory bezwzględnie w czerwcu 

Podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński powiedział, że wybory będą przeprowadzone w czerwcu. Dodał, że ostatni z możliwych terminów to 28 czerwca.

– A jeśli ktoś się będzie temu sprzeciwiał, to wykorzystane zostaną wszelkie środki, jakie przynależą państwu, po to, żeby prawo zostało wykonane – podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości. – W dalszym ciągu niektórzy chcą, żeby odrzucić wybory zgodne z konstytucją, stoją za tym partykularne interesy, bo na pewno nie dobro Polaków. Niektórzy czytają konstytucję ten sposób, że któryś z tych interpretatorów mógłby być – zgodnie z ich rozumieniem – królem Polski. Nie ma żadnych postaw, żeby stwierdzić, że marszałek Senatu przejmuje władzę, gdy nie ma prezydenta, a takie propozycje padają – dodał.

Nikt nie ma wątpliwości, że prezes PiS się nie zmieni zdania. 

– Wybory będą przeprowadzone, jeśli ktoś będzie się temu sprzeciwiał, to wykorzystamy wszelkie środki, które można, by zapobiec temu sprzeciwowi – powiedział prezes PiS.

 Przesunięcie terminu to polityczna gra 

Jarosław Gowin przypomniał, że proponowane przez niego kilka tygodni temu zmiany w konstytucji zakładały wydłużenie kadencji prezydenta na 7 lat bez możliwości reelekcji.

– Kluby opozycyjne są ze sobą skłócone. Ta nagła próba przesunięcia wyborów na sierpień przez opozycję, to jakaś gra. Apeluję do polityków opozycji, żeby przestali się ośmieszać – mówił lider Porozumienia. – Wybory muszą odbyć się w terminie, który jest zgodny z konstytucją. Wydawało się, że ten termin jest uzgodniony podczas okrągłego stołu – razem z partiami opozycyjnymi i partiami rządowymi. Mam nadzieję, że liderzy opozycji przywrócą powagą swoim działaniom i przestaną się kompromitować – dodał.

Zbigniew Ziobro stwierdził, że „przeciąganie kampanii wyborczej nie służy Polakom i gospodarce, nadszarpniętej przez koronawirusa”.

– Naszą misją jest to, by przywrócić stabilność w kraju, aby politycy mogli skupić się na wzmocnieniu gospodarki. Wydłużanie kampanii nie służy temu celowi, dlatego apeluję do opozycji, by zachowali się odpowiedzialnie i serio traktowali zobowiązania wobec swoich wyborców – powiedział. 

(żródło: PAP)

Rząd chce znosić kolejne obostrzenia w związku z epidemią. Otwarte mają zostać salony fitness i siłownie, a co najważniejsze – częściowo zniesiony obowiązek noszenia maseczek. To nie oznacza jednak, że z maseczkami się na stałe rozstaniemy.

Rząd chce wprowadzić rewolucję w ZUS! Jeśli wejdzie w życie, wielu osobom pracującym na własny rachunek będzie trudniej o postojowe czy zwolnienie ze składek ZUS. Powód? Znikną papierowe wnioski. Te będzie można składać tylko przez internet.

Koronawirus nadal nie odpuszcza. W poniedziałek po południu ministerstwo zdrowia poinformowało o 193 nowych przypadkach zakażeń i o śmierci 11 osób. Największe ognisko koronawirusa znajduje się na Śląsku, gdzie doszło do masowych zakażeń na terenie kopalń. Od poniedziałku w szkołach podstawowych będą organizowane zajęcia dla klas I-III i konsultacje dla ośmioklasistów. Dla pozostałych uczniów nadal będzie organizowana nauka zdalna.

We wtorek 26 maja rząd ma przyjąć projekt ustawy wprowadzający zasiłek solidarnościowy – ustalił Fakt. Wprowadzenie takiego zasiłku zapowiedział miesiąc temu prezydent Andrzej Duda. W rządzie trwają ostatnie szlify nad reformą. Jak się dowiedzieliśmy, pieniądze wypłaci ZUS. Ale nie automatycznie! By dostać wsparcie, trzeba będzie złożyć specjalny wniosek.

Epidemia koronawirusa wyraźnie zdołowała posła Tadeusza Cymańskiego (65 l.) z PiS. Znany z poczucia humoru polityk zmarkotniał i zamiast sypać zabawnymi anegdotami, popadł w melancholię. Przyznał, że ostatnio tak smutne myśli miał 40 lat temu, gdy pracował jako grabarz.

Agnieszka G. (34l.) z Rybnika usłyszała dwa zarzuty usiłowania zabójstwa 11-miesięcznego synka. Kobieta w minioną niedzielę wyrzuciła synka przez okno z pierwszego piętra. 12 marca tego roku Agnieszka G. z tym samym synkiem położyła się na torach kolejowych. Cudem uniknęła śmierci. Maszynista zdążył bowiem wyhamować w porę, pociąg dopiero ruszał z miejsca. Sąd zdecydował o areszcie Agnieszki G. Matka zostanie poddana obserwacji psychiatrycznej.

3 lata temu Ewa Bem straciła ukochaną córkę. Pamela (†39 l.) zmarła jesienią 2017 roku po walce z guzem mózgu. Ewa Bem pogrążyła się w żałobie i wycofała się z show biznesu. Po trzech latach od śmierci córki udzieliła bardzo osobistego wywiadu. W audycji radiowej Jerzego Szczerbakowa dla Radio Jazz FM wyznała, że „odeszła razem z nią”.

Tragedia w miejscowości Ziomaki na Mazowszu. Dwaj chłopcy – 7- i 9-latek – wraz z rodzicami porządkowali teren przed domem. Pogoda temu sprzyjała. Kiedy dzieci były na chodniku, nagle na chodniku pojawiło się rozpędzone audi. Kierowca auta potrącił chłopców. Obaj w ciężkim stanie trafili do szpitala, w którym walczą o życie. Kierujący, jak się okazało, był kompletnie pijany. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.

Serce ściska na samą myśl o cierpieniu, jakie przeszedł ten maluszek. 18-miesięczny Hary zakatowany przez matkę zastępczą. Obrażenia były tak duże, że po kilkudziesięciu minutach chłopiec zmarł. Początkowo 35-latka twierdziła, że siniaki na ciele Henry’ego powstały po jego upadku z wanny. Policja i pracownicy szpitala jednak nie dali temu wiary.

Czegoś takiego nad polskim morzem dawno nie było. Nadmorskie miejscowości zwykle o tej porze roku tętniły życiem, dziś świecą pustkami. A właściciele pensjonatów i domków letniskowych liczą straty, z przerażeniem patrząc na zbliżający się wielkimi krokami sezon wakacyjny.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*