Patryk Jaki musi przeprosić Donalda Tuska. To było bardzo niesmaczne

Chodzi o słynny fotomontaż, który wypłynął podczas Mundialu w 2018 roku. Gdy piłkarze Niemiec przegrali swój pierwszy mecz w mistrzostwach, na profilu Patryka Jakiego pojawił się mem przedstawiający płaczących polityków – Donalda Tuska i Grzegorza Schetynę. Podpis do zdjęcia brzmiał: „Nasi przegrali z Meksykiem”. Jak się szybko okazało, w memie wykorzystano zdjęcie polityków z pogrzebu posła Sebastiana Karpiniuka, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Sprawa znalazła finał w sądzie, dziś zawarto ugodę.

Gdy Niemcy przegrali swój pierwszy mecz z Meksykiem, na twitterowym profilu Patryka Jakiego pojawił się mem ze zdjęciem Tuska i Schetyny z pogrzebu Karpiniuka. Podpis brzmiał: „Nasi przegrali z Meksykiem” i nawiązywał do oskarżeń wobec polityków PO, że sprzyjają Niemcom. 

Na obecnego europosła, a wówczas wschodzącą gwiazdę PiS, spadły potężne gromy. „Patryk Jaki wykorzystuje zdjęcie z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka do heheszek. Podłość przekraczająca wszelkie granice. A jak niewiedza – powinno się to skończyć solidnymi przeprosinami i zapłatą na zbożny cel” – napisał m.in. dziennikarz „DGP” Patryk Słowik.

Patryk Jaki tłumaczył się na początku, że „nie autoryzował umieszczenia wpisu z memem”. Wskazywał na dopisek „red.” – czyli „redakcja” przy zdjęciu. Szybko jednak dodał, że przeprasza i zaproponował, że w ramach rekompensaty wyśle sprzęt sportowy „dla dzieciaków na stadion im. Sebastian Karpinuka w Kołobrzegu”.

W czerwcu 2018 roku Roman Giertych poinformował, że Donald Tusk skierował do sądu wniosek przeciwko Jakiemu. Za naruszenie „dóbr osobistych w związku z publikacją skandalicznej przeróbki” były premier domagał się od Jakiego wpłacenia 30 tysięcy złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Dziś Giertych napisał, że Patryk Jaki ma przeprosić Tuska, co jest wynikiem ugody, jaką zawarto przed właśnie sądem.

Próbowaliśmy uzyskać komentarz od europosła, jednak do czasu publikacji artykułu nie uzyskaliśmy od niego odpowiedzi.

Teraz możesz czytać FAKT bez wychodzenia z domu!   Pobierz najnowsze wydanie gazety i bądź zawsze na bieżąco.  

Ma przeprosić Donada Tuska

Poczuł się urażony tym, że Jaki wykorzystał do mema zdjęcia z pogrzebu posła PO

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*