Sondaż prezydencki. Andrzej Duda notuje spadek, dwucyfrowy wynik Krzysztofa Bosaka

Andrzej Duda prowadzi, ale jego przewaga nad konkurentami topnieje. O drugie miejsce i wejście do drugiej tury walczy Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia – wynika z sondażu przeprowadzonego przez PBS dla „Gazety Wyborczej”.

Do niedawna większość badań pokazywała zwycięstwo urzędującego prezydenta w pierwszej turze. W najnowszym sondażu  Andrzej Duda  może liczyć na 35 proc. poparcia. Na drugim miejscu znalazł się  Rafał Trzaskowski  z poparciem 21 proc. respondentów, ale tuż za nim znalazł się  Szymon Hołownia  ze zbliżonym rezultatem 19 proc.

Na kolejnych miejscach znaleźli się:  Krzysztof Bosak  (13 proc.),  Robert Biedroń  (8 proc.) oraz  Władysław Kosiniak-Kamysz  (5 proc.).

Sondaż został przeprowadzony przez PBS dla „Gazety Wyborczej” na ogólnopolskiej próbie 706 dorosłych Polaków.

To kolejne badanie pokazujące spadek notowań Andrzeja Dudy.  W czwartek pojawił się sondaż Kantar  , w którym prezydent zanotował spadek o 20 pkt proc.  Z wewnętrznych sondaży Prawa i Sprawiedliwości   wynika, że może on przegrać w II turze z Rafałem Trzaskowskim.

Jaka jest przyczyna? Prof. Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego  w rozmowie z Onetem wskazuje m.in. na reakcję obozu rządzącego na kryzys koronawirusowy  .

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, Onet

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!