Mama Morawieckiego skończyła 90 lat. Wzruszające życzenia premiera

Premier w opublikowanym 22 maja wpisie na Facebooku zamieścił zdjęcie ze swoją matką Jadwigą, która obchodzi tego dnia urodziny. „Dzisiaj 90 urodziny mojej najukochańszej Mamy. To dla wszystkich Jej dzieci i wnuków a także dla wielkiego grona przyjaciół, naprawdę wyjątkowy dzień” – napisał. „Żadne słowa nie mogą oddać tego, co czuje moje serce” – dodał.

Z okazji urodzin 90. urodzin mamy Jadwigi, premier Mateusz Morawiecki zamieścił na Facebooku długi wpis, w którym złożył m.in. życzenia jubilatce.

„Żadne słowa nie mogą oddać tego, co czuje moje serce. Moje najwcześniejsze wspomnienia z dzieciństwa, niczym klisze fotograficzne, zarejestrowały obraz Mamy, zawsze tak zapracowanej, tak troskliwej, pamiętającej o takim bezliku spraw a zarazem budującej niepowtarzalny klimat naszego rodzinnego domu. Pogoda ducha i wiara w człowieka ponad czasem” – napisał premier. 

Wyznał, że jego mama nie miała łatwego życia. „Czymś niezwykłym jest to, że potrafiła w nim stworzyć tyle dobra, piękna i nigdy nie tracić nadziei na lepsze jutro”. „W czasie wojny tylekroć ocierała się o śmierć. Tak było w czasie niemieckich bombardowań w 1939 roku, w latach terroru, w czasie którego ginęli Jej bliscy, jak w egzekucjach w Stanisławowie, w ramach których rozstrzelano także Jej ukochaną nauczycielkę. Tę, która wg wspomnień Mamy, od najmłodszych lat zaszczepiała w niej szlachetną miłość do Polski” – wspominał szef rządu.

 „Cichą bohaterką tej walki zawsze była też nasza Mama” 

Przypomniał też czasy, kiedy pani Jadwiga związała się z Kornelem Morawieckim, założyli rodzinę, a na świecie pojawiły się dzieci. „Nasze wychowanie, nasz byt, walka o nasz los – spadły przede wszystkim na Jej barki” – podkreślił premier.

„Nie tylko Ojciec angażował się w działalność niepodległościową. Cichą bohaterką tej walki zawsze była też nasza Mama. Ta, która zarazem dbała o to, żebyśmy mieli co jeść, w co się ubrać. Często sama zagrożona, troszczyła się zawsze o innych” – zaznaczył.

„A kiedy po wprowadzeniu stanu wojennego Tato ukrywał się przez sześć lat a potem został aresztowany i uwięziony – to na Mamie spoczywały ciężary dnia codziennego”  – dodał.

 „Była najbardziej wymarzoną Mamą na świecie” 

Morawiecki wyznał, że dla niego „zawsze była dla nas najlepszą, najbardziej wymarzoną Mamą na świecie”. „A znajdowała jeszcze siły, by nie tylko pracować zawodowo, ale też uczestniczyć w walce o wolną Polskę – pomagając solidarnościowemu podziemiu, czy razem z m.in. Anną Walentynowicz uczestnicząc w protestacyjnej głodówce. Przyjmowała ciosy za siebie i za Tatę. Ileż razy była przesłuchiwana, ileż razy nie mogła wejść do własnego mieszkania, bo było przeczesywane przez bezpiekę” – stwierdził.

„Mamo! Nie potrafię wyrazić wdzięczności za wszystko, co nam dałaś. W tym radosnym Dniu Twoich Urodzin, życzę Ci, aby zdrowie pozwoliło Ci nadal cieszyć się światem i życiem. I proszę Boga, by dni nie biegły tak szybko” – napisał premier i zakończył swój wpis wierszem Zbigniewa Herberta pt.: „Matka”.

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski mają doktoraty. Prezydent jest doktorem nauk prawnych, a obecny włodarz stolicy (który rzucił ostatnio głowie państwa rękawicę i chce latem konkurować z nim o fotel prezydencki) doktorem nauk humanistycznych. Obaj znają angielski, ale to Trzaskowski uchodzi za poliglotę. Faktycznie, wystarczy pobieżna analiza filmów w internecie, by przekonać się, że Trzaskowski mówi w obcych językach swobodnie i z dobrym akcentem. Dlatego też debata Duda-Trzaskowski w języku Szekspira byłaby nie lada widowiskiem. Czy dojdzie do takiej debaty? Jeden z konkurentów już złożył deklarację.

Ból rozrywał serce, kiedy mała trumienka z jeszcze mniejszym ciałkiem nowo narodzonego chłopca trafiała do cmentarnego dołu. Dwa tygodnie temu noworodka na wysypisku śmieci znalazł pracownik. Chłopczyk urodził się zdrowy, ale zaraz po narodzinach odebrano mu życie.

Pięć lat temu Bronisław Komorowski toczył bój o prezydenturę z Andrzejem Dudą. Choć przegrał, ma rady dla nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej. Rafałowi Trzaskowskiemu zaleca proste triki. – Jest atrakcyjny i po prostu się podoba. Poza tym jest zapotrzebowanie na polityczną świeżość. I dziś najświeższym jest Rafał Trzaskowski. Dlatego mam prostą radę: Trzymaj tak dalej, działaj dynamicznie i ciężko pracuj! – zaleca na łamach Faktu były prezydent. Przypomina też, że przed laty również inny prezydent Warszawy, Lech Kaczyński wystartował w wyborach prezydenckich. „Warto pamiętać o precedensie sprzed lat. Lech Kaczyński nie dokończył kadencji w Ratuszu i startował w wyborach. Wygrał i objął fotel prezydenta kraju” – powiedział Fakt24.

Koronawirus to wciąż poważny problem w Polsce i na świecie. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 170 nowych przypadkach zachorowań i 9 nowych zgonach z powodu COVID-19. W Polsce zakażenie koronawirusem stwierdzono u 19 739 osób, z czego 962 zmarły. Na świecie zakażenie koronawirusem odnotowano dotychczas u ponad 5 mln ludzi, a niespełna 326 tys. osób zmarło.

Przez koronawirusa wiele zaręczonych par nie mogło zrealizować swych marzeń o najpiękniejszej nocy ich życia. Owszem, można było stanąć przed urzędnikiem, by odebrał przysięgę małżeńską, ale niektórzy z tego rezygnowali, gdyż – w ocenie niedoszłych młodych – ślub bez wesela traci na magii. Dlatego ostatnia wypowiedź wiceminister rozwoju jest tak ważna dla tych, którzy noszą się z zamiarem, by zmienić stan cywilny. Wiele wskazuje na to, że zakochani mogą zacząć coś planować. Musi to tylko – jak zastrzegła wiceminister Olga Semeniuk – potwierdzić minister zdrowia Łukasz Szumowski i premier Mateusz Morawiecki.

Jest podejrzany o potworną zbrodnię i robił wszystko, by nie trafić za kraty. Uciekł za granicę, a gdy już wpadł w ręce policji, starał się odwlec moment postawienia go przed sądem. Wygląda jednak na to, że już w czerwcu akt oskarżenia przeciwko Mamuce K. trafi do sądu.

Dramatyczna historia Aleksandry Prykowskiej wywołała olbrzymie emocje. Aktorka i modelka wyznała w rozmowie z Faktem, że została dotkliwie pogryziona przez psa, którego przygarnęła z warszawskiego schroniska na Paluchu. Po tym wydarzeniu Prykowska z powrotem oddała psa do azylu. Zarzuciła też jego pracownikom, że zataili przed nią fakty o przeszłości czworonoga. Dyrekcja schroniska udzieliła nam komentarza, który rzuca jednak nieco inne światło na całą sprawę. Jak było naprawdę?

O olbrzymim szczęściu może mówić 72-letnia mieszkanka Gdańska! Kobieta otrzymała telefon od fałszywego policjanta, który poinformował ją, że były pracownik banku chce włamać się na jej konto i ukraść jej pieniądze.72-latka za namową oszusta udała się do placówki, wypłaciła 25 tys. zł i pozostawiła je przy krzaku. Pieniądze zapewne trafiłyby w ręce bandziora, gdyby nie pewien zaskakujący zbieg okoliczności…

Sylwester Latkowski – reżyser filmu dokumentalnego „Nic się nie stało”, wyznaje, że podczas zbierania materiału spotkało go wiele nieprzyjemnych spotkań z bohaterami. Jego film opowiada o prostytucji i pedofilii w popularnym sopockim lokalu „Zatoka Sztuki”. Twórca nie kryje, że niektóre osoby zamieszane w sprawę próbowały wpłynąć na treść filmu. Stosowały w tym celu najróżniejsze metody.

Nie milkną echa sobotnich zajść, jakie miały miejsce w Warszawie. Chodzi o strajk przedsiębiorców, w czasie którego doszło do starć z policją. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. Policjanci zatrzymali 380 osób. Wśród nich był pan Damian, niewidomy muzyk. Mężczyzna zamieścił w mediach społecznościowych obszerny wpis, w którym stwierdza, iż funkcjonariusze mieli mówić o jego ślepocie w niewybredny sposób, kpić z niego i wywieźć go poza Warszawę.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*