Wicemarszałek Senatu ujawnił zarobki Ogórek. Kwota zwala z nóg!

600 tys. zł rocznie – tyle wedle wicemarszałka Senatu Bogdana Borsewicza ma zarabiać gwiazda TVP Magdalena Ogórek. Informację tę ujawnił podczas posiedzenia senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Borusewicz w rozmowie z Faktem nie chciał zdradzić, skąd ma informację o zarobkach Ogórek. Powiedział jedynie, że „ma swoje źródła, tak jak dziennikarze”.

Czwartkowe specjalne posiedzenie senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu było poświęcone sytuacji w radiowej Trójce po aferze związanej ze zdjęciem notowania listy przebojów, w którym zwyciężyła piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”. Senatorowie zaprosili na obrady prezes Polskiego Radia Agnieszkę Kamińską oraz dyrektora radiowej Trójki Tomasza Kowalczewskiego. 

W posiedzeniu uczestniczył również wicemarszałek Senatu z KO Bogdan Borusewicz, który stwierdził, że dziennikarze TVP, który są bardzo dobrze opłacani, dodatkowo prowadzą audycje w Polskim Radiu. Borusewicz powołał się przy tym na przypadek Magdaleny Ogórek, prowadzącej TVP Info, która również współpracuje z Polskim Radiem.

–  Ja nie wiem czy pani Ogórek nie wystarczy te 600 tysięcy rocznie, które na podstawie umowy zlecenie otrzymuje z telewizji? Czy jeszcze trzeba jej dodać?  – pytał.

Wicemarszałek Senatu zapytany przez Fakt, skąd ma informacje o zarobkach Ogórek, nie chciał udzielić nam odpowiedzi. Magdalena Ogórek jak dotąd nie odniosła się do naszych pytań o podane przez Borusewicza informacje. 

 Kariera Ogórek w TVP i Polskim Radiu 

Magdalena Ogórek, była kandydatka SLD na prezydenta, od 3 listopada 2016 r. współprowadzi program „W tyle wizji w TVP Info”, zaś 21 stycznia 2017 r. w Polskim Radiu 24 wyemitowano pierwsze wydanie prowadzonej przez nią audycji „Utracone, odzyskane” o zaginionych dziełach sztuki.

W lutym 2017 r. zaczęła prowadzić program Studio Polska w TVP Info na zmianę z Katarzyną Matuszewską, następnie po ustąpieniu Katarzyny Matuszewskiej prowadzi ten program wspólnie z Jackiem Łęskim. Od września 2017 r. jest także jedną z prowadzących program „O co chodzi” w TVP Info. Od lutego 2019 r. prowadzi program „Minęła dwudziesta” w TVP Info. 

Od 29 kwietnia 2020 r. prowadzi też wspólnie z Adrianem Klarenbachem i Michałem Rachoniem dwa codzienne programy o wyborach prezydenckich: „Raport polityczny” i „Pakiet wyborczy”. 

 Zarobki gwiazd w TVP 

„Dziennik Gazeta Prawna” we wrześniu 2017 r. ujawnił zarobki gwiazd TVP. Podał, że miesięczne wynagrodzenie prowadzących główne wydanie „Wiadomości” Danuty Holeckiej i Michała Adamczyka w TVP wynosiło ok. 40 tys. zł (plus VAT), a Krzysztofa Ziemca – 33,5 tys. zł. Z kolei wynagrodzenie Michała Rachonia i Adriana Klarenbacha wynosiło 4 tys. zł miesięcznie. Ale do tego dochodziły im także wielokrotnie wyższe honoraria za prowadzenie programów.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*