Krzysztof Bosak: Unia Europejska od miesiąca blokuje pomoc dla dużych polskich firm [ Video]

W czwartek na konferencji prasowej, kandydat na prezydenta Polski Krzysztof Bosak informował, że Komisja Europejska blokuje pomoc dla firm zatrudniających 3,5 miliona polskich pracowników.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej poseł Krzysztof Bosak wezwał rząd Zjednoczonej Prawicy do zwiększenia pomocy polskim firmom. Zdaniem polityka Konfederacji Unia Europejska już miesiąc zwleka z wydaniem decyzji w sprawie większych przedsiębiorstw.

“Dziś chcemy wezwać do działania polski rząd, który przygląda się jak Unia Europejska od miesiąca blokuje pomoc dla dużych polskich firm. W tej chwili złożono już wnioski na pomoc w wysokości 20 miliardów złotych. 25 miliardów złotych to sumaryczna kwota pomocy, którą przewidział rząd dla polskich firm, które zatrudniają ponad 250 pracowników. Komisja Europejska blokuje w tej chwili pomoc dla firm zatrudniających 3,5 miliona polskich pracowników!” – zdaniem Bosaka Unia Europejska stosuje różne zasady dla różnych państw.

Zobacz też:  Bosak oskarża Mosbacher o instrumentalne traktowanie Polski [ VIDEO]  

“Takie firmy jak Lufthansa czy Air France dostaną już zatwierdzoną przez KE pomoc na kwoty znacznie wyższe niż cała pomoc dla dużych firm w ramach polskiej gospodarki. (…) Wzywamy rząd, żeby zaczął odważnie działać! Jeżeli KE nie jest w stanie rozpatrzeć polskiego wniosku to może czekamy na decyzję odmowną? Wzywamy rząd, żeby zaczął pomagać polskim firmom! (…) Na żywym organizmie polskiej gospodarki obserwujecie państwo eksperymenty brukselskich biurokratów, którzy wstrzymują się z zaakceptowaniem polskiej pomocy”.

Kandydat Konfederacji na urząd prezydenta skrytykował także polityków, a zwłaszcza europosłów innych partii opozycyjnych, którzy będąc w Brukseli nie zabiegają o wsparcia dla polskich firm, tylko krytykują polską demokrację w kontekście kryzysu wyborczego. “Nie czas w tej chwili na latanie ze skargą za granicę. To czas, żeby zabiegać o polskie interesy. Rząd działa nieudolnie, w sposób zachowawczy, boi się Brukseli, ale politycy tej lewicowo liberalnej opozycji niestety nie lepsi. Zamiast zadbać o polskie interesy, latają na skargi do Brukseli. Taki spektakl mamy od lat”.

Zobacz też:  Bosak odpowiada ambasadzie USA promującej LGBT: uczciwość nakazuje aby nie udawać, że nienaturalne zachowania są dobre  

Zdaniem kandydata na prezydenta wiele polskich przedsiębiorstw może upaść tylko ze względu na to, że Komisja Europejska nie rozpatruje polskiego wniosku o zatwierdzenie pomocy. Zwrócił również uwagę, że skład KE został poparty przez polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz też:  Bosak przygotował pozew przeciwko Sasinowi. Chodzi o wydanie 5 mln zł na bezużyteczne pakiety wyborcze  

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*