Czy rząd ma pieniądze na emerytury?

Czy rząd ma pieniądze na świadczenia dla emerytów i rodzin? Gośćmi Beaty Grabarczyk w programie „Koronawirus. Raport Faktu” była prof. Gertuda Uścińska, prezes ZUS i Justyna Więcek, szefowa działu prawo, pieniądze, porady Faktu. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim trudnej sytuacji, w jakim znalazło się państwo polskie. Prowadząca program zastanawiała się, czy w obliczu walki z pandemią koronawirusa rząd ma pieniądze na świadczenia dla emerytów i rodzin? Co dalej z wypłatami trzynastych i czternastych emerytów i w końcu, jaką pomoc wypłacił do tej pory ZUS w związku z pandemią?

Od poniedziałku możemy znów chodzić do fryzjera. Jednak radość klientów zepsuł wzrost cen usług. W niektórych salonach zapłacimy nawet o jedną trzecią więcej niż przed wybuchem epidemii koronawirusa! To wynik m.in. nowych obostrzeń sanitarnych, które nakładają na zakłady fryzjerskie dodatkowe obowiązki higieniczne.

Zajętego kampanijnymi obowiązkami Szymona Hołownię (44 l.) na ulicy zaczepił bezdomny mężczyzna. Hołownia zatrzymał swoje luksusowe bmw, zjechał na bok i wręczył mu pieniądze.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski najwyraźniej wychodzi z założenia, że lekarzem się jest, a nie bywa. Widać to nawet w jego oświadczeniu majątkowym. Jako urzędnik wysokiego szczebla zachował „lekarski” charakter pisma. Każdy, kto chce dowiedzieć się, co właściwie posiada minister, musi trochę się wysilić lub… skorzystać z pomocy farmaceuty. Ci specjalizują się w rozczytywaniu lekarskich”bazgrołów”. My podążyliśmy obiema ścieżkami. Efekty? Sprawdźcie sami, bo możecie być zaskoczeni! Minister okazał się pasjonatem…

Na plebanii parafii przy Bazylice Grobu Bożego w Miechowie (woj. małopolskie) rozegrały się sceny niczym z filmu grozy. Do budynku wtargnął 26-latek z nożem, który zażądał pieniędzy i groził dwóm księżom, że ich zabije. Po chwili zaczął wymachiwać nożem na oślep. Zniszczył panele na ścianie. Duchownym pomogła obecna na plebanii kobieta, która wezwała na policję.

O tej wstrząsającej historii pisaliśmy 10 lat temu. Wszystko wskazuje na to, że po upływie kolejnej dekady w końcu nastąpił przełom. Minęło już 26 lat od momentu, gdy półtoraroczna Monika została porwana z wózka pozostawionego na chwilę przed sklepem. Za winnego uznano jej ojca, który ostatecznie został skazany na 15 lat więzienia. Gdy nadzieja niemal już umarła, Monika nagle się odezwała!

W niedzielę w atmosferze skandalu Marek Niedźwiecki (66 l.) rozstał się z radiową Trójką. Wiele wskazuje na to, że kultowy dziennikarz muzyczny wcale nie jest skazany na niebyt w eterze i może szybko wrócić do pracy. Pomocną dłoń do Niedźwieckiego chętnie wyciągnie Wojciech Mann (72 l.), który kilka tygodni temu również odszedł z Trójki.

Nie cichnie afera wokół piosenki Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”, w której muzyk krytykuje prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Utwór zajął pierwsze miejsce w wydaniu listy przebojów Trójki wyemitowanym w zeszły piątek. Później jednak notowanie unieważniono, tłumacząc to złamaniem regulaminu, mowa była również o „manipulacji przy liczeniu głosów, co zafałszowało wynik końcowy”. Zawieszony w sobotę dziennikarz muzyczny radiowej Trójki Bartosz Gil wystosował list do dyrektora stacji Tomasza Kowalczewskiego, w którym odpowiada na te zarzuty. Ujawnia również SMS-a, jaki szef Trójki wysłał do dyrektora muzycznego.

Czyżby Magda Gessler (67 l.) miała wkrótce zostać podwójną babcią?! Okazuje się, że syn gwiazdy pozazdrościł swojej ciężarnej siostrze i też chce mieć dziecko! – Skłaniałbym się ku adopcji – mówi Faktowi Tadeusz Müller (37 l.), jedyny syn gwiazdy TVN.

Każdego dnia wzrasta bilans osób zakażonych koronawirusem oraz liczba zgonów nim spowodowanych. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 383 nowych przypadkach zachorowań i 12 ofiarach śmiertelnych. W sumie mamy 19 268 zakażonych koronawirusem i 948 zgonów z powodu COVID-19. Zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u blisko 5 mln ludzi na całym świecie, ponad 313 tys. osób zmarło.

Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że sytuacja na Śląsku jest opanowana, ale tam widzą sprawy inaczej. Bo mało komu tak się ostatnio obrywa jak górnikom. W tym regionie lawinowo przybywa zakażeń koronawirusem, a do tego dochodzi lęk o pracę i utrzymanie rodziny.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*