Rosyjscy senatorzy chcą wyłączenia niektórych importowanych towarów spod sankcji

Do Dumy Państwowej wpłynął projekt ustawy, który zezwala na wyłączenie niektórych „egzystencjalne potrzebnych” towarów spod sankcji odwetowych jakie Rosja nałożyła na USA i państwa Unii Europejskiej.

Po aneksji Krymu przez Rosję i wsparciu przez Moskwę donbaskich separatystów w 2014 r. zarówno USA jak i państwa Unii Europejskiej nałożyły na Rosjan szereg sankcji. Objęły one zarówno osoby fizyczne, jak i prawne, przede wszystkim przedsiębiorstwa. Moskwa zareagowała na to nałożeniem na Amerykanów i państw UE sankcji odwetowych. Odbiły się one także na Polsce bo objęły produkty rolno-spożywcze, których od sześciu lat nie możemy sprzedać do Rosji.

Jak podał w środę portal gazety „Komsomolskaja Prawda” dwóch rosyjskich senatorów chce zrobić w nich wyłom. Konstantin Kosaczew przewodniczący Komitetu Spraw Zagranicznych Rady Federacji i drugi senator Siergiej Kisliak złożyli projekt ustawy do izby niższej rosyjskiego parlamentu. Projekt zakłada, że zakaz na import określonych kategorii dóbr z państw, które zostały objęte sankcjami może zostać uchylony w przypadku towarów „egzystencjalnie potrzebnych”, który zabrakło w Rosji „ze względu na szczególne warunki, takie jak wysoki stopień alarmowy lub stan wyjątkowy”.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*