25-latek liczył na spotkanie z 14-latką. Zatrzymała go policja, jest podejrzewany o pedofilię

Policjanci z Prudnika zatrzymali 25-latka podejrzanego o pedofilię – poinformowało we wtorek biuro prasowe KW Policji w Opolu. Podejrzany to mieszkaniec województwa podkarpackiego, który wysyłał swoje nagie zdjęcia, licząc na spotkanie z 14-latką.

O osobie, która jest zainteresowana nawiązaniem relacji z małoletnią dziewczynką, policję powiadomił jeden z mieszkańców Prudnika, który trafił na ślad działalności pedofila na portalu społecznościowym.

Po sprawdzeniu uzyskanych informacji funkcjonariusze podając się za 14-latkę, umówili się z mężczyzną na spotkanie w krakowskim hotelu. Tam też doszło do zatrzymania 25-letniego mieszkańca województwa podkarpackiego.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty pokazywania osobie poniżej 15. roku życia treści pornograficznych oraz składania małoletnim, za pośrednictwem sieci, propozycji obcowania płciowego.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował dozór policyjny oraz wydał zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Za zarzucane czyny podejrzanemu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*