Rydzyk wspomina swoją pracę w Niemczech i mówi o NADUŻYCIACH. Zaskakujące słowa!

O prawie 30 lat w Polsce działa Radio Maryja, którego założycielem jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Rozgłośnia była jego pierwszy wielkim dziełem, ale zanim Rydzyk wpadł na pomysł założenia katolickiego radia, pracował w Niemczech. Co tam robił? Duchowny uchylił rąbka tajemnicy.

Zanim ojciec Rydzyk wpadł na pomysł stworzenia radia i  staną na czele Radia Maryja wiódł inne życie. W swojej kapłańskiej pracy był m.in. nauczycielem religii W Toruniu, Szczecinku, i jako ksiądz katecheta potrafił zdenerwować się na uczniów, o czym PISALIŚMY OSTATNIO. Pracował też z  młodzieżą jako duszpasterz akademicki, a w 1986 roku wyjechał do Włoch, a następnie trafił do Niemiec. Zwracając uwagę na 100-lecie urodzin papieża Jana Pawła II, ojciec Rydzyk skierował do słuchaczy swego radia kilka słów. Wszystko dlatego, by rozjaśnić ludziom to, jak rocznicowe uroczystości papieża Polaka będą obchodzone w Toruniu. To właśnie dzięki Rydzykowi powstało tam Sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, gdzie będą świętowane urodziny papieża. Okazja stała się dla Rydzyka przyczyną wspominek.

Zwracając uwagę na to, że w ramach poniedziałkowych uroczystości trzeba zachować restrykcje związane z epidemią koronawirusa, Rydzyk napisał: – Pamiętajmy też i przypominajmy innym o spowiedzi św. i Komunii św. wielkanocnej.(…) Już najwyższy czas wracać do kościołów. Zachowajmy przepisy sanitarne i nie panikujmy, nie bójmy się. (…) Zaś co do Komunii św. na rękę również uważajmy. Mocno sobie przemyślmy czy ten sposób sprawia, że jeszcze bardziej kochamy Pana Jezusa? Mamy odpowiedni respekt, bojaźń Bożą? Czy bliższe jest to różnym, nieraz ogromnym nadużyciom? – zapytał. Wspomniał też swoją pracę w Niemczech, która dała mu pewną refleksję: – Mówię o tym, ponieważ pracując w Niemczech widziałem te nadużycia i bardzo ostrzegam przed Komunią św. na rękę. To jest Bóg Żywy i Prawdziwy. Pamiętajmy i przypominajmy innym – polecił duchowny. Kto by pomyślał, że po tylu latach pamięta to, co wtedy widział, co doświadczał. To zaskakujące

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*