Morawiecki zamknie Śląsk? Padła deklaracja

Od pewnego czasu w mediach pojawiały się doniesienia dotyczące rzekomych planów zamknięcia województwa śląskiego. Było to związane z tym, iż to właśnie w tym województwie wykrywano najwiecej zakażeń koronawirusem. Podczas wizyty w Katowicach premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że nie ma mowy o izolacji województwa śląskiego. Jak dodał, „sytuacja na Śląsku jest opanowana”.

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał na Śląsk, gdzie wziął udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego oraz spotkał się z górnikami-ozdrowieńcami. – Spotkałem się z ozdrowieńcami. W nich i w nas wszystkich jest ta rosnąca nadzieja, że wkrótce koronawirus również tutaj będzie miał coraz mniejsze znaczenie – informował premier.

Po posiedzeniu sztabu, Morawiecki spotkał się mediami i złożył deklarację, iż nie ma mowy o izolacji województwa śląskiego. Jak dodał, już niedługo będzie można wracać do pracy w kopalniach. – Sytuacja na Śląsku jest opanowana, jest pod kontrolą. (…) Od poniedziałku, wtorku będzie można wracać do pracy w kopalniach, to jest bardzo ważne, ponieważ względy produkcyjne, względy bezpieczeństwa zmuszają do tego, żeby utrzymywać kopanie w ruchu przynajmniej na minimalnym poziomie – mówił Morawiecki. 

Premier dodał, że na Śląsku sytuacja poza górnictwem jest na poziomie podobnym do reszty kraju, jednakże rząd podjął tu bezprecedensową decyzję, aby poprzez przesiewowe testy przebadać bardzo dużą populację osób zatrudnionych w górnictwie. To z kolei wpływa na liczbę potwierdzonych zakażeń.

 Premier Morawiecki twierdzi też, że powoli „wychodzimy z tego dołka”. – Wychodzimy z tej trudnej epidemicznej sytuacji we właściwy sposób. Są to działania bardzo profesjonalne, takie które spowodują, że już wkrótce na kopalniach będzie można pracować, ale też, że ratujemy setki tysięcy miejsc pracy tu na Śląsku, w całym województwie, we wszystkich innych branżach – mówił Morawiecki.

Od pewnego czasu w mediach pojawiały się doniesienia dotyczące rzekomych planów zamknięcia województwa śląskiego.

Było to związane z tym, iż to właśnie w tym województwie wykrywano najwiecej zakażeń koronawirusem.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*