Tragiczne doniesienia z Włoch. Polka znęcała się nad podopieczną z zespołem Downa

We włoskich mediach pojawiła się informacja o 65-letniej Polce, która miała znęcać się fizycznie i psychicznie nad swoją 51-letnią podopieczną cierpiącą na zespół Downa. Policja zdążyła aresztować kobietę w ostatnim momencie przed wyjazdem – informuje portal livornotoday.it.

Do zdarzenia doszło w Cecinie na terenie Toskanii. 65-letnia Polka opiekowała się chorą kobietą i pomagała jej w codziennych czynnościach. Rodzina pierwsze sygnały o złym traktowaniu 51-latki otrzymała od sąsiadów, których zaniepokoiły słyszane na klatce krzyki i obraźliwe słowa.

Po zgłoszeniu sąsiadów zainterweniował brat niepełnosprawnej kobiety wraz z żoną. Starali się zdobyć dowody, nasłuchując krzyki dochodzące z mieszkania. Ponadto brat ofiary przemocy zwrócił się do policji o zgodę na zainstalowanie kamer w mieszkaniu.

Okazało się, że Polka biła, podduszała i zmuszała do jedzenia swoją podopieczną. Mężczyzna od razu zabrał siostrę do swojego domu i zaznaczył, że o sprawie poinformuje policję. Polka pełna skruchy chciała go przekonać, że szybko wróci do Polski, lecz mężczyzna nie dał za wygraną.

Kiedy policjanci przyjechali do mieszkania opiekunki, zastali ją pakującą walizki z wykupionym biletem do kraju. Za znęcanie się nad niepełnosprawną osobą kobiecie grożą nawet trzy lata pozbawienia wolności.

LIVORNOTODAY.IT

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!