Policjanci uratowali życie mężczyźnie, który przebywał w kwarantannie

Policjanci z komisariatu w Jastrowiu (wielkopolskie) kontrolując mieszkańców objętych obowiązkiem kwarantanny pomogli mężczyźnie, który zasłabł w swoim mieszkaniu. – Gdyby nie kontrola policjantów, mogło by dojść do tragedii – podkreślił podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Jak tłumaczył w piątek oficer prasowy KPP w Złotowie (wielkopolskie) podkom. Maciej Forecki, „wizyta mundurowych z Komisariatu Policji w Jastrowiu, którzy sprawdzali przestrzeganie zasad kwarantanny, okazała się dla mieszkańca Jastrowia wizytą ratującą jego życie i zdrowie”.

Forecki podkreślił, że kilka dni temu funkcjonariusze prowadząc kontrolę odbywania kwarantanny przez osoby nią objęte, nie mogli skontaktować się telefonicznie z mężczyzną, który zawsze sumiennie realizował nałożone na niego obowiązki związane z izolacją.

– To zaniepokoiło policjantów i udali się bezpośrednio do jego miejsca zamieszkania. Po uchyleniu drzwi okazało się, że mężczyzna leży nieprzytomny wewnątrz mieszkania. Policjanci pamiętając o własnym bezpieczeństwie i procedurach, bardzo szybko nałożyli środki ochrony indywidualnej w postaci kombinezonów, rękawiczek, gogli ochronnych, ochraniaczy na obuwie oraz przyłbic i weszli do mieszkania, aby udzielić pomocy mężczyźnie. Jak się okazało, mężczyzna dostał silnego ataku padaczki prowadzącego do utraty przytomności – zaznaczył Forecki.

Dodał, że mundurowi przytrzymali mężczyznę, by podczas drgawek nie doszło do poważniejszych obrażeń, a po ich ustaniu ułożyli go w pozycji bocznej-bezpiecznej i wezwali na miejsce zespół karetki pogotowia. Do czasu przyjazdu ratowników medycznych policjanci kontrolowali stan mężczyzny.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1737 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 135 osób zmarło, a 660 wyzdrowiało.

Według ostatnich danych, na terenie województwa z powodu podejrzenia zakażeniem koronawirusem hospitalizowanych jest ogółem 316 osób, poddanych izolacji lub kwarantannie 9 tys. 296 osób; zaś objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 330 osób.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!