Jarosław Gowin zdradził, jak wyglądały rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim

Jarosław Gowin w programie „Koronawirus. Raport Faktu” bronił porozumienia, jakie zawarł w sprawie wyborów z prezesem PiS. – To były trudne tygodnie, groził nam ciężki kryzys ustrojowy – powiedział Jarosław Gowin w rozmowie z Agnieszką Burzyńską. Zdradził, jak wyglądała rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim. – Odbywała się wieczorem, trwała dobrze ponad dwie godziny – powiedział. Dodał też, że po swojej dymisji otrzymuje pogróżki. – Mogę potwierdzić, że natychmiast po tym jak ustąpiłem z rządu takie pogróżki się pojawiły i zostały zbadane. Odpowiednie służby uznały je za poważne. Ale ponieważ trwa postępowanie, nie mogę mówić nic więcej. Były związane z polityką, ale wychodziły, jak wszystko na to wskazuje, zapewne z różnych źródeł, w tym przestępczych – wyznał Jarosław Gowin.

Nieprzeprowadzenie wyborów w niedzielę 10 maja być może uchroniło opozycję przed wielką porażką. Do drugiej tury przeszedłby bowiem, wraz z prezydentem Andrzejem Dudą (48 l.), niezależny kandydat Szymon Hołownia (44 l.)! Tak przynajmniej pokazuje najnowszy sondaż zrobiony dla „Rzeczpospolitej”.

30-letnia mieszkanka Zabrza (woj. śląskie) wykazała się całkowitym brakiem nieodpowiedzialności. Kobieta opiekowała się swoim 7-miesięcznym dzieckiem, mają blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, zabrzanka wybrała się z niemowlęciem na spacer. Policjanci zatrzymali matkę, a dziewczynka trafiła już pod opiekę rodziny zastępczej.

Z ustaleń „Gazety Wyborczej” wynika, że ministerstwo zdrowia dokonało niedawno zaskakującego zakupu. Chodzi o maseczki za niemal 5 mln zł. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że resort – jak pisze gazeta – miał sporo za nie przepłacić. Co więcej, na całej „operacji” zarobił znajomy rodziny Szumowskich. Minister nie kryje, że Łukasza G., biznesmena i instruktora narciarstwa zna od lat. Jak się okazuje, sprawą zajmują się prawnicy resortu i nie zawiadomiono do tej pory żadnej służby. Co na to CBA? Czy podjęło jakieś kroki w tej sprawie i z jakim rezultatem? Oto, co usłyszeliśmy w Biurze. Komentarza udzielił nam też wiceminister, który uczestniczył w zakupie.

Koronawirus w Polsce. Chyba wszyscy czekamy na koniec epidemii koronawirusa i powrót do normalności. Rząd powoli luzuje wprowadzone wcześniej obostrzenia. Pod rygorami bezpieczeństwa otwarto galerie handlowe, hotele czy muzea. Polacy czekają też na to, kiedy będą mogli pójść do fryzjera i salonu kosmetycznego. Według rządowego harmonogramu łagodzenia obostrzeń otwarcie zakładów fryzjerskich i salonów kosmetycznych odbędzie się w trzecim etapie. Kiedy on nastąpi? Minister zdrowia podał prawdopodobny termin.

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) trafił na kwarantannę. U jego sejmowej sekretarki wykryto koronawirusa – informuje Onet. Osoby, które spotkały się w ostatnich dniach z Piotrem Zgorzelskim, zostały poddane testom na COVID-19. Na kwarantannie przebywa także jego druga sekretarka i kierowca. Badaniu poddał się również szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Koronawirus od wielu tygodni wpływa na życie ludzi w Polsce i na całym świecie. Każdego dnia wzrasta bilans osób zakażonych koronawirusem oraz liczba zgonów nim spowodowanych. W wielu miejscach tempo zachorowań spada, a rządy kolejnych państw znoszą obostrzenia, które wprowadzono, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Również w Polsce ma miejsce tzw. odmrażanie gospodarki. Pojawiają się jednak sygnały, iż może być ono wprowadzane w odmiennym stopniu na różnych obszarach kraju. O wszystkich zmianach będziemy informować w relacji na żywo.

Salony fryzjerskie są ciągle zamknięte, a włosy rosną i rosną. Wśród nieszczęśliwców, którzy muszą sobie radzić z coraz bujniejszą czupryną, znalazł się Michał Rachoń (42 l.). Prezenter TVP Info przechodzi na oczach widzów niepokojącą metamorfozę…Jeszcze do niedawna uznawany za jednego z najlepiej ubranych dziennikarzy TVP mógł pochwalić się schludną fryzurą. Jednak teraz, patrząc na szopę na jego głowie, w pierwszej chwili można pomylić go z wilkołakiem! Dziennikarz robi dobrą minę do złej gry i wygląda na nieporuszonego tym faktem. Ważne jednak, że słucha się zaleceń rządu i nie korzysta z usług fryzjerskiego podziemia. Redaktor nie udzielił nam komentarza w sprawie swoich fryzjerskich rozterek.

Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się zakażenia spowodowały m.in. zamknięcie wielu sklepów – zarówno mniejszych, jak i wielkich. Wśród nich znalazła się też IKEA, która dopiero niedawno ponownie otworzyła placówki na całym świecie. Klienci zaczęli się ustawiać w kolejkach, a niektórzy… nieco inaczej pokazali miłość do skandynawskich mebli.

Ceny zwariowały! Za kilogram krajowego bobu trzeba zapłacić co najmniej 44 zł, za fasolkę szparagową 45 zł, a za nasze truskawki 27 złotych. Polskie nowalijki są dużo droższe od egzotycznych warzyw i owoców.

To miał być spokojny wypad na jezioro. Tragedia, która wydarzyła się na drodze, wywróciła wszystko do góry nogami. Pełna życia Julia nagle została skazana na pomoc innych.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!