Nominował prezydenta Dudę do rapu. Teraz tego żałuje

W poniedziałek Andrzej Duda odpowiedział na nominację Zeusa do akcji #Hot16Challange. Nagranie rapującego prezydenta stało się hitem internetu. Teraz muzyk wytłumaczył, dlaczego nominował głowę państwa do napisania 16 wersów. Zdaniem rapera, nagranie Andrzeja Dudy było jedynie „zagrywką PR-ową”. – Żałuję tej nominacji, ponieważ została ona w ten sposób wykorzystana – mówi Zeus w nagraniu, zamieszczonym na YouTube.

Andrzej Duda po nominacji rapera Zeusa, zamieścił w sieci nagranie, na którym rapuje 16 wersów. Film z udziałem prezydenta podbił sieć, jednak w środowisku hip-hopowym nie cieszy się on dobrą sławą. Wyraz temu dał Ryszard „Peja” Andrzejewski, który skomentował rapującego prezydenta, a także Zeusa, który go nominował. 

„Kabaret to był Dudek a nie Duda. (…) Proszę szanownych kolegów o rozsądne nominacje, ale chyba już na to za późno” – napisał Peja na Facebooku.

Nagranie prezydenta możecie obejrzeć poniżej. 

 Zeus tłumaczy się z nominacji 

Głos w tej sprawie postanowił też zabrać muzyk, który nominował Andrzeja Dudę. Raper Zeus na nagraniu zamieszczonym na YouTube postanowił wytłumaczyć się ze swojej nominacji. 

– Na początku nie spodziewałem się odpowiedzi prezydenta. Zwrotka, którą nagrałem, była szczerym wyrazem tego, o czym myślę od pewnego czasu dość intensywnie. I wiem, że trapi to też wielu naszych rodaków (…). Można by powiedzieć, że jestem przysłowiowym Kowalskim, który widzi, z jakimi problemami styka się on sam, jego rodzina i znajomi – mówi muzyk.

Raper tłumaczy, że zbiórka ma na celu wsparcie medyków, gdyż rząd nie zapewnił im należytej pomocy.  „A co więcej, z tego co wiem, odbiera się im możliwość wypowiedzenia w tej sprawie. Gdyby rządzący potrafili poradzić sobie z tą sprawą, nie byłoby potrzeby robienia takiej zbiórki” – dodał.

Rząd od początku pandemii wspiera medyków w walce z koronawirusem. W marcu przekazano ponad 6 mld złotych. Do tego dochodzą również wpłaty ze spółek państwowych.

 „Duda wykorzystał to w sposób PR-owy” 

Zdaniem muzyka, Andrzej Duda wykorzystał tę nominację w sposób PR-owy. – Myślę więc, że nagranie przez prezydent było ruchem PR-owym. Mógłbym powiedzieć, że żałuję nominacji, bo została tak wykorzystana. Ale z drugiej strony nie żałuje słów wypowiedzianych w moim nagraniu. Może dotrze to do większej liczby osób i da im do myślenia – mówi raper na nagraniu. Całość możecie zobaczyć poniżej. 

 Czym jest akcja #Hot16challange2? 

Akcja #Hot16challange2 została zainicjowana przez warszawskiego rapera Solara. Jest ona kontynuacją popularnej w 2014 roku w sieci akcji #hot16challange. W tej edycji raperzy nagrywają 16 wersów, jednocześnie przekazują pieniądze na walkę z koronawirusem. Na co konkretnie? Tego nie sprecyzowano. Raperzy mają na odpowiedź 72 godziny. W akcję włączyli się też prawnicy oraz celebryci m.in. prof. Marcin Matczak, rzecznik RPO Adam Bodnar i prowadzący „Jaka to melodia” – Norbi. Zbiórka wciąż trwa. Do tej pory uzbierano ponad 1 645 000 złotych. 

 Zobacz też: 

Prezydent odpowiedział na nominację Zeusa do hot16challange

Zeus wydał oświadczenie w sprawie nominacji

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*