Europosłanka pokonała raka. Wzruszający wpis Młynarskiej

Janina Ochojska pokonała raka. Europosłanka i założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej w rozmowie z Agatą Młynarską na Instagramie, opowiedziała o swojej walce z chorobą. Teraz czeka ją długa rehabilitacja. „Janeczko, dziękuję ci też za to, że pokazujesz nam, że życie ma wielką wartość” – napisała dziennikarka na Instagramie.

Ochojska w rozmowie Młynarską opowiedziała o swojej walce o rakiem, powrocie do zdrowia, a także o czasie, kiedy była poddana chemioterapii. Dziennikarka nie kryła wzruszenia z dobrej nowiny o stanie zdrowia założycielki PAH.  „Janeczko, dziękuję ci też za to, że pokazujesz nam, że życie ma wielką wartość. Niezależnie od tego, jak bywa bolesne, warto skupić się na tym, co piękne. Z całego serca życzę ci powodzenia w Brukseli, wierzę, że wypłynęłaś na ‚suchego przestwór oceanu’ i tam ze swoim doświadczeniem zawojujesz i zawalczysz o pomoc dla potrzebujących” – napisała w poście Agata Młynarska, tuż po zakończonej rozmowie.

Ochojską czeka teraz długa rehabilitacja. Jednak, ze względu na pandemię nie może jej otrzymać. – Bardzo potrzebna będzie mi rehabilitacja, ale obecnie trudno jest ją zorganizować. Jeszcze nie wiem, jak to zrobię, ale widzę, że na razie w pełni legalnie raczej się nie da – mówiła w rozmowie z Wirtualną Polską. Europosłanka boi się, że w przypadku otrzymania pomocy w tak trudnym czasie może ponieść konsekwencje prawne.

Kim jest Janina Ochojska?

Janina Ochojska – słynna działaczka Polskiej Akcji Humanitarnej – jest deputowaną do Parlamentu Europejskiego. Startowała z list Koalicji Europejskiej i osiągnęła bardzo dobry wynik, zdobywając na Dolnym Śląsku ponad 307 tys. głosów. Przed wyborami w 2019 roku w poruszającym nagraniu Janina Ochojska wyznała, że zmaga się z rakiem piersi.Ochojska przyznała, że nie badała się przez trzy lata.

(źródło: wp.pl, Instagram)

Zobacz też:

Ochojska od 2019 jest posłanką w Parlamencie Europejskim

W 2019 roku stwierdzono u niej nowotwór

Ochojska w rozmowie z Agatą Młynarską wyznała, że pokonała raka

Przed Ochojską jest teraz długa rehabilitacja

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*