Lech Wałęsa wyjawił prawdę z czasów, gdy współpracował z braćmi Kaczyńskimi. Zdradził, w czym byli świetni

W najnowszym odcinku programu „Koronawirus. Raport Faktu” z Agnieszką Burzyńską rozmawiał były prezydent Lech Wałęsa. Z charakterystyczną dla siebie szczerością wyznał, że zastanawia się, czy „uda nam się wywinąć od wojny domowej”. – Tak to ustawili, że oszustwo jest 100-procentowe. Ponieważ nie mam kontroli, proponuję nie brać w tym udziału – podkreślał Wałęsa, odnosząc się do sprawy organizacji wyborów prezydenckich. W dalszej części rozmowy wrócił do czasów, kiedy współpracował z braćmi Kaczyńskimi. Wyjawił, w czym byli świetni, ale podkreślił, że nigdy nie nadawali się na „pierwszych”. Dodał, że nie chciałby być na miejscu szefa PiS, „kiedy będzie musiał zapłacić rachunek za to wszystko”.

Dramatyczny finał poszukiwań 3,5-letniego Kacperka Błażejowskiego z Nowogrodźca (woj. dolnośląskie). Sprawą jego poszukiwań żyła cała Polska. Znaleziono ciało chłopca.

Służby nie ustają w poszukiwaniach małego Kacperka z Nowogrodźca, który zaginął w poniedziałek 27 kwietnia. Jedną z najbardziej prawdopodobnych hipotez zakłada, że maluszek wpadł do Kwisy. To właśnie przy rzece trop złapały najpierw psy tropiące z Polski, a potem ich koledzy po fachu z Saksonii.

Jego palce prześliznęły się po chłodnej klamce, a ona zamruczała zmysłowo. Odprowadził ją smutnym wzrokiem, jak gdyby przeczuwał, że już nigdy jej nie zobaczy. Fakt podejrzał, jak Jarosław Gowin (59 l.) rozstawał się ze swoją ukochaną limuzyną.

Katarzyna Glinka (43 l.), gwiazda serialu „Barwy szczęścia”, po raz drugi została mamą. Pochwaliła się na swoim profilu na Instagramie, że jej starszy synek Filip ma braciszka! Aktorka przyznała też, że ona i jej partner, Jarosław Bieniecki, nie posiadają się ze szczęścia. Wybrali już dla malca imię. Jakie?

Dwa tygodnie temu zaginięcie 3,5 letniego chłopca z Nowogrodźca poruszyło całą Polską. Natychmiast ruszyła szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza, w którą zaangażowali się również mieszkańcy Nowogrodźca. Niestety, potwierdziły się najgorsze obawy. – Ciało Kacpra odnaleziono dzisiaj rano w rzece nieopodal miejsca, w którym zaginął – mówi Krzysztof Rutkowski (60 l.), który pomagał rodzinie malca.

Kacperek z Nowogrodźca pod Bolesławcem zaginął 27 kwietnia. Ślad po 3,5-latku z Dolnego Śląska urwał się wtedy, kiedy ten był z tatą na działce w pobliżu rzeki Kwisy. Rodzina nie traciła nadziei, że maluszek odnajdzie się cały i zdrowy. Po blisko dwóch tygodniach poszukiwań w sobotni poranek w Kwisie znaleziono zwłoki chłopczyka. Prokuratura potwierdziła najgorsze obawy rodziny 3,5-latka. To ciało zaginionego Kacperka…

Plantatorzy truskawek załamują ręce i błagają o pomoc. Przez kwarantannę nie przyjadą do nich pracownicy z Ukrainy, szukają więc chętnych u nas. – Pomóżcie nam! Przyjedźcie do pracy – błagają. A zarobić można całkiem dobrze, bo minimum 200–300 złotych dziennie. Takie stawki obowiązywały w ubiegłym roku. W tym sezonie możliwe, że będą jeszcze wyższe. Dotychczas z pracownikami nie było problemu.

Przez aplikację Glovo możemy zrobić zakupy w kilku sieciach handlowych bez wychodzenia z domu. Także w Biedronce, gdzie zakupy przez Glovo zrobimy obecnie w 16 największych polskich miastach. Sieć ogłosiła właśnie, że umacnia współpracę z aplikacją. Co to oznacza dla klientów? Już od 10 maja za pomocą Glovo można robić zakupy także w niedziele w sklepie internetowym Biedronka.

– Mam nadzieję, że w połowie maja zostaną otwarte salony fryzjerskie – zadeklarowała wicepremier Jadwiga Emilewicz w rozmowie na antenie RMF. Dodała, że w tym samym czasie rząd chce uruchomić restauracje. Wicepremier podkreśliła jednocześnie, że jest zadowolona z otwarcia galerii handlowych, w których wróciło 70 proc. obrotów sprzed epidemii koronawirusa.

Ostatnie dwa tygodnie były dla nich koszmarem, a teraz czują, że cały ich świat się wali. Sobotniego poranka potwierdziły się najgorsze obawy bliskich Kacperka Błażejowskiego († 3 l.). – Odnaleźliśmy ciało chłopca w rzece Kwisie. Najprawdopodobniej to poszukiwany Kacper – potwierdza nadkom. Przemysław Ratajczyk z zespołu prasowego dolnośląskiej policji.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Więcej postów