Korwin-Mikke rapuje. „To zachęta do zabijania ludzi”

Niegdyś hitem internetu były zmiksowane wypowiedzi polityka podstawione pod hiphopowy bit, teraz Janusz Korwin-Mikke nagrał własny utwór. A zrobił to w szczytnym celu, bo to element akcji #Hot16Challenge2 połączonej ze zbiórką na walkę z koronawirusem. I należałoby inicjatywie kontrowersyjnego posła przyklasnąć, gdyby tylko nie słowa kawałka… Korwin-Mikke rapuje bowiem o wieszaniu i okaleczaniu socjalistów…

Janusz Korwin-Mikke włączył się w inicjatywę polskich raperów. Na czym polega? W Hot16challenge2 chodzi o nagranie 16 wersów i zachęcenie kolejnych osób do wzięcia udziału w szczytnej muzycznej akcji połączonej ze zbiórką, która ma pomóc polskiej służbie zdrowia w walce z koronawirusem. Każdy z wytypowanych ma stworzyć swój utwór w ciągu następnych 72 godzin. 

Lider Konfederacji swoje nagranie zatytułował wymownie „Rapu jestem Bogiem”, nawiązując do słynnego utworu „Jestem Bogiem” Paktofoniki. „Jestem straszny Korwin-Mikke, co się wpieprzył w politykę, By rzecz zrobić oczywistą – stawić czoła socjalistom” – tłumaczy główny cel swojej aktywności politycznej. Dalsza część utworu jest jednak mocno kontrowersyjna. „Po wsadzeniu za kraty, ostatniego już demokraty, socjalistów poszatkuję, bo to są zwyczajne szmaty”- słyszymy, a mocny przekaz wzmacniają strzały z pistoletu i wymachiwanie przez kontrowersyjnego polityka szablą.

Korwin-Mikke posunął się naprawdę daleko: „Ja pierniczę różne PiSy, które żrą z państwowej misy. Choćby były zjednoczone, ale lecą w lewą stronę. Tak to zawsze robią szuje, wszystko wszystkim obiecuje. Że będziemy w mig bogaci, a nie pyta kto zapłaci. Dla ojczyzny ratowania, zamiast rzucać się przez morze. Trzeba wziąć takiego drania, obciąć jaja albo gorzej. Socjalistom wierzą głupi, ale na nas się to skupi. Więc pieprzeni socjaliści mają wisieć zamiast liści”. 

Piotr Szumlewicz, przewodniczący związku zawodowego Związkowa Alternatywa i redaktor naczelny magazynu „Fakty”, zwraca uwagę, że nagraniem powinna się zająć prokuratura. Później dodał jeszcze, że „Korwin-Mikke to na tyle podły typ, że nawet w nagraniu #Hot16Challange używa mowy nienawiści i zachęca do zabijania ludzi. Dlatego wysłałem do youtuba zgłoszenie, aby nagranie zostało usunięte”.  

W sprawie bulwersującego nagrania posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska zwróciła się do Macieja Wąsika, zastępcy szefa MSW Mariusza Kamińskiego: „Panie Ministrze, a czy dostrzegł Pan może w ten weekend także działalność posła @JkmMikke nawołującego go przemocy fizycznej i zabijania socjalistów?”. Na Twitterze nie brakuje też innych głosów oburzenia.

Lider Konfederacji zaprosił do stworzenia swoich utworów Konrada Berkowicza, Artura Dziambora i Grzegorza Brauna. W ramach inicjatywy uczestnicy i słuchacze mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z koronawirusem. Zbiórka dostępna jest pod adresem: http://siepomaga.pl/hot16challenge.

Wcześniej w ramach akcji #Hot16challenge2 wystąpili m.in. konstytucjonalista prof. Marcin Matczak (prywatnie ojciec rapera Maty) oraz rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Zobacz, jak wypadli!

Dramatyczny finał poszukiwań 3,5-letniego Kacperka Błażejowskiego z Nowogrodźca (woj. dolnośląskie). Sprawą jego poszukiwań żyła cała Polska. Znaleziono ciało chłopca.

Służby nie ustają w poszukiwaniach małego Kacperka z Nowogrodźca, który zaginął w poniedziałek 27 kwietnia. Jedną z najbardziej prawdopodobnych hipotez zakłada, że maluszek wpadł do Kwisy. To właśnie przy rzece trop złapały najpierw psy tropiące z Polski, a potem ich koledzy po fachu z Saksonii.

Jego palce prześliznęły się po chłodnej klamce, a ona zamruczała zmysłowo. Odprowadził ją smutnym wzrokiem, jak gdyby przeczuwał, że już nigdy jej nie zobaczy. Fakt podejrzał, jak Jarosław Gowin (59 l.) rozstawał się ze swoją ukochaną limuzyną.

Katarzyna Glinka (43 l.), gwiazda serialu „Barwy szczęścia”, po raz drugi została mamą. Pochwaliła się na swoim profilu na Instagramie, że jej starszy synek Filip ma braciszka! Aktorka przyznała też, że ona i jej partner, Jarosław Bieniecki, nie posiadają się ze szczęścia. Wybrali już dla malca imię. Jakie?

Dwa tygodnie temu zaginięcie 3,5 letniego chłopca z Nowogrodźca poruszyło całą Polską. Natychmiast ruszyła szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza, w którą zaangażowali się również mieszkańcy Nowogrodźca. Niestety, potwierdziły się najgorsze obawy. – Ciało Kacpra odnaleziono dzisiaj rano w rzece nieopodal miejsca, w którym zaginął – mówi Krzysztof Rutkowski (60 l.), który pomagał rodzinie malca.

Kacperek z Nowogrodźca pod Bolesławcem zaginął 27 kwietnia. Ślad po 3,5-latku z Dolnego Śląska urwał się wtedy, kiedy ten był z tatą na działce w pobliżu rzeki Kwisy. Rodzina nie traciła nadziei, że maluszek odnajdzie się cały i zdrowy. Po blisko dwóch tygodniach poszukiwań w sobotni poranek w Kwisie znaleziono zwłoki chłopczyka. Prokuratura potwierdziła najgorsze obawy rodziny 3,5-latka. To ciało zaginionego Kacperka…

Plantatorzy truskawek załamują ręce i błagają o pomoc. Przez kwarantannę nie przyjadą do nich pracownicy z Ukrainy, szukają więc chętnych u nas. – Pomóżcie nam! Przyjedźcie do pracy – błagają. A zarobić można całkiem dobrze, bo minimum 200–300 złotych dziennie. Takie stawki obowiązywały w ubiegłym roku. W tym sezonie możliwe, że będą jeszcze wyższe. Dotychczas z pracownikami nie było problemu.

Przez aplikację Glovo możemy zrobić zakupy w kilku sieciach handlowych bez wychodzenia z domu. Także w Biedronce, gdzie zakupy przez Glovo zrobimy obecnie w 16 największych polskich miastach. Sieć ogłosiła właśnie, że umacnia współpracę z aplikacją. Co to oznacza dla klientów? Już od 10 maja za pomocą Glovo można robić zakupy także w niedziele w sklepie internetowym Biedronka.

– Mam nadzieję, że w połowie maja zostaną otwarte salony fryzjerskie – zadeklarowała wicepremier Jadwiga Emilewicz w rozmowie na antenie RMF. Dodała, że w tym samym czasie rząd chce uruchomić restauracje. Wicepremier podkreśliła jednocześnie, że jest zadowolona z otwarcia galerii handlowych, w których wróciło 70 proc. obrotów sprzed epidemii koronawirusa.

Ostatnie dwa tygodnie były dla nich koszmarem, a teraz czują, że cały ich świat się wali. Sobotniego poranka potwierdziły się najgorsze obawy bliskich Kacperka Błażejowskiego († 3 l.). – Odnaleźliśmy ciało chłopca w rzece Kwisie. Najprawdopodobniej to poszukiwany Kacper – potwierdza nadkom. Przemysław Ratajczyk z zespołu prasowego dolnośląskiej policji.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!