B. polityk Nowoczesnej zatrzymany. Pisał o „fizycznej eliminacji” Kaczyńskiego

B. polityk Nowoczesnej Kamil Kurosz został w poniedziałek rano zatrzymany przez policję w związku z obraźliwymi wpisami na Twitterze. Mężczyzna sugerował m.in., że jest gotowy do „fizycznej eliminacji” szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

O zatrzymaniu mężczyzny poinformował na Twitterze wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. 

„Dziś ten pan został przez @PolskaPolicja zatrzymany o 7 rano. Jedzie do prokuratury w Rzeszowie. Usłyszy zarzuty” – napisał wiceminister, zamieszczającej jednocześnie zdjęcia niektórych wpisów Kurosza. „Jestem coraz bliżej decyzji o poświęceniu się dla Najjaśniejszej Rzeczpospolitej i fizycznej eliminacji kaczego ch***ka” – czytamy w jednym z nich. Obecnie konto mężczyzny zostało już usunięte.

Od wpisów Kurosza odcięła się firma, w której obecnie jest zatrudniony. „Informujemy, że nie identyfikujemy się z prywatnymi treściami prezentowanymi na profilu Kamila Kurosza. Jako firma, stanowczo potępiamy mowę nienawiści i jesteśmy bardzo mocno zaniepokojeni obecną sytuacją. Podjęliśmy natychmiastowe kroki prawne względem naszego pracownika” – napisało na Facebooku Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej DAS.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!