Oszustwo na żołnierza. 63-latka z Suwałk straciła oszczędności

Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła mieszkanka Suwałk, która uwierzyła mężczyźnie podającemu się przez internet za niemieckiego żołnierza.

Para korespondowała ze sobą przez kilka miesięcy. Mężczyzna podawał się za lekarza, generała wojsk niemieckich, zmęczonego już ciągłymi misjami. Twierdził, że aktualnie pełni służbę na misji pokojowej. W jednej z korespondencji napisał, że chce się spotkać, tylko osoba postronna musi złożyć wniosek do biura wakacyjnego i dokonać opłat z tym związanych. Na te formalności mężczyzna potrzebował pieniędzy. Obiecywał, że całą kwotę zwróci, bo jest osobą zamożną, tylko aktualnie nie ma dostępu do swoich kont.

Pierwsze kilkaset euro kobieta przelała, gdy skontaktowała się z nią pewna firma informując, że urlop został udzielony. Kolejne przelewy miały być na rzekome opłaty związane z przelotem.

Od września 2019 roku 63-latka dokonała kilku przelewów o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niestety dopiero po przelaniu pieniędzy i podzieleniu się całą sprawą z rodziną suwalczanka doszła do wniosku, że została oszukana.

AKADERA.BIALYSTOK.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!