Emilewicz potwierdziła. Chodzi o pieniądze Polaków

Minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, oficjalnie wszystko potwierdziła. Wielu Polaków długo czekało na takie informacje, które dają im cień nadziei na lepsze jutro. Chodzi o pieniądze obywateli.

Minister Emilewicz nie pozostawiła w opinii publicznej już żadnych wątpliwości. Potwierdziła wszystko, co dotychczas było jedynie domysłami Polaków. Wyjątkowo pokrzepiające doniesienia.

Cytowana przez portal Money.pl wicepremier i minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, zapewniła, że rząd podjął kluczową decyzję w sprawie branży transportowej. Według założeń władz, Agencja Rozwoju Przemysłu wspomoże przedsiębiorców w spłacie leasingu. Na takie informacje wielu Polaków czekało bardzo długo. W końcu jednak wszystko stało się pewne, słowa Emilewicz są pokrzepiające.

– Będą nowe instrumenty wsparcia dla branży transportowej – potwierdza minister Emilewicz.

Jak przyznała wicepremier, branża transportowa jest jedną z branż, która już w pierwszym etapie wybuchu epidemii poniosła ogromne straty. Jednocześnie minister Jadwiga Emilewicz dodała, że 70% floty transportowej jest leasingowane, dlatego dla rządu niemal priorytetem było, by jak najszybciej wspomóc branżę transportową. Brano również pod uwagę statystyki, zgodnie z którymi, wypracowuje ona około 15%polskiego PKB. W końcu wszystko stało się pewne i, jak cytuje Money.pl, Agencja Rozwoju Przemysłu pomoże firmom spłacać leasing.

– Jedną z branż, która w pierwszym etapie (epidemii – red.) została najbardziej dotknięta była właśnie branża transportowa. […] Jednocześnie jest ona jedną z największych, wypracowuje około 15% polskiego PKB. Zatem to jeden z najważniejszych pracodawców na polskim rynku. Dzisiaj małe i średnie firmy będą miały trudności w spłacie. Stąd propozycja Agencji Rozwoju Przemysłu, która uruchamia własny instrument w spłacie ARP Leasing, który będzie wspierał firmy w spłacie należności – mówiła w czasie telekonferencji, cytowana przez Money.pl, wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

WERONIKA WASIAK

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!