Szok! Żołnierz zaatakował ciężarną żonę siekierą. Jest wniosek o umorzenie sprawy

Jest wniosek o umorzenie postępowania w sprawie usiłowania zabójstwa w Lisowie pod Radomiem. We wrześniu ubiegłego roku 35-letni żołnierz, Paweł L. zaatakował siekierą swoją ciężarną żonę.

W uzasadnieniu wniosku o umorzenie śledztwa prokuratura podnosi argument dotyczący niepoczytalności mężczyzny. 18 września ubiegłego roku 34-letni wówczas Paweł L. zaatakował siekierą swoją będącą w ósmym miesiącu ciąży żonę. Następnie udał się do sąsiadki i poinformował ją o zajściu. Kobieta zawiadomiła policję. Żona żołnierza trafiła do szpitala. Dziecka nie udało się uratować.

Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa żony poprzez zadanie jej ciosów siekierą w okolice głowy i ramion, co skutkowało powstaniem obrażeń stanowiących ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, a także zarzut zabójstwa dziecka.

Paweł L. został poddany obserwacji psychiatrycznej. W lutym informowaliśmy, że biegli orzekli o jego niepoczytalności. – I tak też prokuratura w Warszawie uzasadnia wniosek o umorzenie postępowania – mówi Arkadiusz Guza, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu.

Poszkodowana Anita L. przeszła kilka skomplikowanych operacji. Małżeństwo ma jeszcze siedmioletniego syna.

Sąd w Radomiu nie wyznaczył do tej pory daty posiedzenia, na którym rozpatrzy wniosek prokuratury.

RDC.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!