Już 17139 zdiagnozowanych przypadków koronawirusa w Szwajcarii

Jak podaje w środę Agencja Prasowa Reuters, liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Szwajcarii wynosi już 373 osoby. Obecność wirusa została zdiagnozowana u 17139 pacjentów.

Już 17139 osób zostało pozytywnie zdiagnozowanych na obecność koronawirusa w Szwajcarii – informuje w środę  Reuters  . Liczba ofiar śmiertelnych doszła już do 373 przypadków.

Szwajcarski rząd chce rozszerzyć program pomocowy dla biznesów dotkniętych przez pandemią. Do tej pory banki w Szwajcarii udzielały częściowo spłacanych przez rząd kredytów.

Jednocześnie Federalne Biuro Zdrowia poinformowało w komunikacie, że Szwajcaria nie ma już problemów ze podstawowym sprzętem medycznym i testami na obecność koronawirusa. „Od wtorku wykonaliśmy 16000 testów” – podaje biuro.

  Jaki informowalismy  , w Polsce również obserwujemy wzrost zarażeń koronawirusem. W środę po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 73 przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem wynosi aktualnie 2420. Poinformowano także o śmierci kolejnej osoby – do tej pory w Polsce z powodu choroby COVID-19 zmarło 36 osób.

Zobacz także:  Polska firma zacznie sprzedaż szybkich testów na koronawirusa  

„ Mamy 73 nowe przypadki zakażeniakoronawirusem , potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego” – czytamy w komunikacie ministerstwa.

Poinformowano także o kolejnym przypadku śmiertelnym. „Z przykrością informujemy o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. Jest to 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach” – podał resort.

(3/3) Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. Jest to 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2420/36 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). — Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL)  April 1, 2020  

Kresy.pl/Reuters

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*