Elektrownie i rafinerie przygotowują się na wypadek „odcięcia od świata” ze wsparciem IKEI

IKEA przekazała łóżka i pościel do tymczasowych miejsc noclegu dla pracowników elektrowni, elektrociepłowni i rafinerii, którzy w sytuacji kwarantanny nie będą mogli opuścić miejsca pracy. W porozumieniu z Ministerstwem Aktywów Państwowych do obiektów infrastruktury krytycznej trafiło już blisko 2 tys. produktów szwedzkiego producenta.

Przekazana darowizna to łóżka, pościel i koce, które posłużą do zorganizowania tymczasowych miejsc noclegu dla pracowników kluczowych przedsiębiorstw na wypadek ewentualnej kwarantanny związanej z pandemią koronawirusa. Blisko dwa tysiące produktów, trafiło już do zakładów takich, jak elektrownie, elektrociepłownie czy rafinerie i w każdej chwili mogą stanowić wsparcie dla kilkusetosobowych zespołów pracowników tych zakładów.

– Sytuacja, w której pracownicy kluczowych zakładów nie mogliby pracować z powodu choroby lub kwarantanny, mogłaby się zakończyć przestojami w pracy tych zakładów i utrudnieniami, które odczułyby np. szpitale, podmioty odpowiadające za bezpieczeństwo czy zaopatrzenie w żywność w Polsce. Dlatego po rozmowach z Ministerstwem Aktywów Państwowych zdecydowaliśmy na szybkie działania, przekazując artykuły, które były potrzebne – mówi cytowany w komunikacie przesałnym do Onetu Maciej Krzyczkowski, kierownik ds. współpracy z sektorem publicznym w IKEA Retail Polska.

Jak pisaliśmy wczoraj w Onecie, scenariuszu o „odcięciu od świata zewnętrzego”, jest jednym z branych pod uwagę na wypadek objęcia kwarantanną obiektów infrastruktury krytycznej w Polsce. Zakłady zamawiają łóżka polowe i gromadzą racje żywnościowe na wypadek skoszarowania. O działaniach prewencyjnych w postaci zakupu 7 tys. całodziennych racji poinformował ostatnio TAURON Wytwarzanie.

– Polski sektor energetyczny, jako element infrastruktury krytycznej, jest ustawowo zobowiązany do bycia przygotowanym na pracę w warunkach kryzysowych. Chodzi o kryzysy różnego rodzaju, włącznie z działaniami zbrojnymi. Z tego względu operatorzy infrastruktury przesyłowej, energetycznej, gazowej, naftowej, są z góry przygotowani na kilka miesięcy pracy w izolacji – podkreślał w rozmowie z Onetem Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*