5G: Przygotowania do super-wojny

Implikacje militarne 5G

«Implikacje militarne 5G są prawie że całkowicie ignorowane, ponieważ nawet krytycy nowej technologii koncentrują swą uwagę na jej szkodliwym wpływie na zdrowie i środowisko…»

Wyłącznym celem operacji prowadzonej przez „Five Eyes” przeciwko Huawei jest zagwarantowanie, że chińska firma nie będzie kontrolować technologii 5G w krajach Zachodu.

Jak dowodzi niedawny raport Pentagonu, technologia cywilna, o której mowa, ma przede wszystkim zastosowanie militarne – pisze Manlio Dinucci na stronie www.voltairenet.org.

Podczas szczytu w Londynie, 29 krajów NATO zobowiązało się do „zagwarantowania bezpieczeństwa naszej komunikacji, w tym technologii 5G”.

Dlaczego technologia mobilnej transmisji danych piątej generacji jest tak ważna dla NATO?

Podczas gdy wcześniejsze technologie miały na celu dopracowanie coraz to bardziej zaawansowanych smartphonów, technologia 5G ma za zadanie nie tylko dalsze ich udoskonalenie, ale przede wszystkim służy do połączenia systemów cyfrowych, które wymagają ogromnych ilości danych by mogły funkcjonować w sposób automatyczny.

Zauważmy, że najważniejsze zastosowania 5G zostaną zrealizowane nie w sektorze cywilnym, ale wojskowym.

Możliwości oferowane przez nową technologię zostały wyjaśnione w raporcie zatytułowanym «Zastosowania obronne technologii sieci 5G» («Defense Applications of 5G Network Technology»), opublikowanym w czerwcu 2019 przez Defense Science Board – ekspercki komitet federalny, funkcjonujący przy amerykańskim U.S. Department of Defense, zajmujący się dostarczaniem Pentagonowi ekspertyz naukowych.

Defense Science Board pisze w nim: «Pojawiająca się na rynku technologia 5G daje Departamentowi Obrony możliwość wykorzystania zalet tegoż systemu dla własnych potrzeb operacyjnych przy niższych kosztach”.

Innymi słowy, sieć handlowa 5G, zbudowana przez firmy prywatne, zostanie wykorzystane przez amerykańskie siły zbrojne przy znacznie niższych kosztach, niż te jakie konieczne byłyby w przypadku, gdyby zrealizowana została wyłącznie do celów wojskowych.

Eksperci wojskowi przewidują, że technologia 5G będzie miała decydującą rolę w wykorzystaniu broni hipersonicznej, tj. pocisków uzbrojonych – także w głowice nuklearne – poruszających się z prędkością większą niż Mach 5 (pięć razy prędkość dźwięku).

Po to, by – w celu uniknięcia pocisków przechwytujących – móc kierować nimi na zmiennych trajektoriach, modyfikując ich kurs w ułamku sekundy, pojawia się konieczność zbierania, przetwarzania i przesyłania – w bardzo szybkim tempie – dużych ilości danych.

Ten sam proceder – w przypadku ataku z użyciem broni hipersonicznej – zostanie zastosowany w celu uaktywnienia obrony, jako że ze względu na brak czasu na podejmowanie decyzji, jedynym możliwym wariantem będzie poleganie na zautomatyzowanych systemach 5G.

Nowa technologia będzie także odgrywać kluczową rolę w tzw. battle network. Będąc w stanie połączyć jednocześnie miliony urządzeń nadawczo-odbiorczych na danym obszarze pozwoli poszczególnym oddziałom oraz pojedynczym żołnierzom na przesyłanie w czasie rzeczywistym map, zdjęć i innych informacji dotyczących operacji militarnej w toku.

5G będzie również niezwykle ważne dla tajnych służb oraz sił specjalnych. Sprawi, że systemy kontroli i szpiegowania staną się o wiele skuteczniejsze niż obecne. Zwiększy także zabójczą wydajność dronów i robotów wojennych, pozwalając im na identyfikację, śledzenie i eliminowanie osób przy użyciu systemów rozpoznawania twarzy oraz innych charakterystyk.

Sieć 5G, będąca zaawansowanym technologicznie instrumentem wojennym, automatycznie stanie się również celem cyberataków i działań wojennych przeprowadzanych przy użyciu broni nowej generacji.

Oprócz Stanów Zjednoczonych technologia ta rozwijana jest przez Chiny oraz inne kraje.

Międzynarodowy spór dotyczący 5G nie ma zatem charakteru wyłącznie komercyjnego.

Implikacje militarne 5G są prawie że całkowicie ignorowane, ponieważ nawet krytycy tej technologii, w tym najrozmaitsi naukowcy, koncentrują swoją uwagę na jej szkodliwym wpływie na zdrowie i środowisko w wyniku ekspozycji na pola elektromagnetyczne o niskiej częstotliwości.

Ich opinie mają ogromne znaczenie, ale powinny być połączone z zaangażowaniem przeciwko wojskowemu wykorzystaniu tejże technologii, finansowanej pośrednio przez zwykłych użytkowników.

Jedną z głównych atrakcji omawianej technologii – która będzie sprzyjać rozpowszechnianiu smartphonów 5G – stanie się możliwość uczestniczenia in streaming – wspólnie z graczami z całego świata (opłacając abonament) – w grach wojennych, charakteryzujących się zdumiewającym realizmem.

W ten to sposób, nie zdając sobie z tego sprawy, gracze sfinansują przygotowania do wojny, tym razem prawdziwej.

RAM.NEON24.PL

Więcej postów