Sensacyjny sondaż. Jaśkowiak lepszy od Dudy!

Poznański polityk PO Jacek Jaśkowiak lepszy od prezydenta Andrzeja Dudy w prezydenckim starciu? Taki wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar dla Platformy Obywatelskiej. Jest jednak jeden warunek. Jaki?

Platforma Obywatelska 14 grudnia wyłoni swojego kandydata na prezydenta. Będzie nim wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska bądź prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, którzy   w sobotę starli się w prawyborczej debacie Platformy.  I o ile Małgorzata Kidawa-Błońska jest zdecydowanie popularniejszym i bardziej rozpoznawalnym politykiem PO – co pokazują sondaże, Jacek Jaśkowiak w jednym przypadku mógłby liczyć na wygraną.

Sondażownia Kantar przeprowadziła najpierw badanie rozpoznawalności kandydatów. Wygrała je Małgorzata Kidawa-Błońska. Następnie zbadano szanse kandydatów PO w pierwszej i ewentualnej drugiej turze wyborów prezydenckich. O jego wynikach napisała „Gazeta Wyborcza”. „Gdyby w pierwszej turze spotkali się Andrzej Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska, obecnego prezydenta poparłoby 43 proc. Polaków, a wicemarszałek Sejmu 27 proc. Gdyby w pierwszej turze zmierzyli się Andrzej Duda i Jacek Jaśkowiak, urzędującego prezydenta poparłoby 45 proc. Polaków, a prezydenta Poznania 16 proc.”- podaje „Wyborcza”.

Jednak  inaczej sytuacja się ma, gdyby pod uwagę wziąć tylko głosy tych badanych, którzy rozpoznają Jacka Jaśkowiaka . W takiej sytuacji Jacek Jaśkowiak wygrałby z prezydentem Andrzejem Dudą w drugiej turze. Jak wynika z sondażu Kantar Jacek Jaśkowiak zdobyłby 48 proc. poparcia, wygrywając z prezydentem Andrzejem Dudą, który mógłby liczyć na 47 proc. głosów.

 Zobacz też: 

Z kim prezydent Andrzej Duda powalczy o fotel prezydenta w przyszłorocznych wyborach?

14 grudnia PO wybierze swojego kandydata. Będzie nim Małgorzata Kidawa-Błońska albo Jacek Jaśkowiak

Prezydent Andrzej Duda powalczy o reelekcję

Jacek Jaśkowiak jest prezydentem Poznania

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*