Jarosław Kaczyński w szpitalu. Odwiedził go minister zdrowia

Kaczyński w szpitalu

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński trafił w poniedziałek rano do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Otwocku – dowiedział się Fakt24. Nie wiadomo, jaki jest powód pobytu, jednak wieczorem stan szefa PiS przyjechał skontrolować sam minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jarosław Kaczyński zapowiadał już we wrześniu, że czeka go zaplanowana operacja kolana. Miało to być wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego. Z zabiegiem jednak czekał ponad dwa miesiące bo jak sam mówił, „przekładamy operację, wybory ważniejsze”.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaznaczał, że czeka go 7 może 10 dni pobytu w szpitalu. Po operacji będzie musiał przejść rehabilitację a przez dłuższy czas będzie poruszał się o kulach. – Nie da się wtedy normalnie funkcjonować – mówił w jednym z wywiadów.

Czy to właśnie z tego powodu prezes PiS pojawił się w szpitalu w Otwocku? Tego nie wiadomo. Wiemy jednak, że o zdrowie najważniejszego polityka obozu rządzącego zadbał sam minister zdrowia Łukasz Szumowski. Szef resortu pojawił się w klinice około godziny 21:00 i spędził w niej przeszło godzinę. Na spotkanie przyjechał służbową limuzyną.

O stanie zdrowia prezesa PiS i celu pobytu szpitalu nie chciał wypowiadać się rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel: – Nie komentujemy stanu zdrowia prezesa Kaczyńskiego, takie mamy ustalenia – skwitował.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*