Korwin-Mikke OSTRO: Morawiecki zrujnuje Polskę

https://www.rp.pl/Konfederacja/191119536-Korwin-Mikke-Morawiecki-zrujnuje-Polske-jak-Eugeniusz-Kwiatkowski.html

„PiS-owcy są miłośnikami sanacji i rozbudowują socjalizm na potęgę” – pisze na swoim profilu na Facebooku lider partii KORWiN, poseł Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke.

Według Korwin-Mikkego Morawiecki, który „chce być drugim Eugeniuszem Kwiatkowskim” w rezultacie „zrujnuje Polskę podobnie jak śp. Eugeniusz Kwiatkowski” (były minister przemysłu i handlu, a także wicepremier i minister skarbu, autor koncepcji utworzenia Centralnego Okręgu Przemysłowego, a także twórca portu w Gdyni – red.).

Lider partii KORWiN podkreśla, że „pod wpływem idei socjalistycznych śp. Eugeniusz Kwiatkowski postanowił stworzyć dwie Wielkie Budowle Socjalizmu: Gdynię i Centralny Okręg Przemysłowy”. „Zrujnowało to Polskę dogłębnie” – dodaje polityk wyliczając, że tylko COP „kosztował tyle, co całoroczny budżet państwa (!!) – plus połowę Funduszu Obrony Narodowej”.

„Resztę kraju obłożono potwornymi podatkami ‚bo taka była konieczność wojskowa’” – dodaje Korwin-Mikke. „A z tą koniecznością militarna to było tak, że w COP-ie z braku czasu na potrzeby wojska nie zrobiono NIC – natomiast potem prząz całą wojnę COP pracował dla Wehrmachtu i SS” – zauważa.

Następnie Korwin-Mikke wytyka PiS-owi, że ten – podobnie jak sanacja – „rozbudowuje socjalizm na potęgę”.

„Mowy nie ma, by coś sprzedawali: nacjonalizują! No, i dokładamy do kolejnych państwowych deficytowych molochów. W planach już jest utworzenie Centralnego Portu Lotniczego (ok. 30 mld zł) oraz Centralnego Portu Morskiego w Gdańsku (ok. 10 mld zł)” – zauważa wskazując na podobieństwa między inwestycjami obecnego rządu, a inwestycjami realizowanymi przez sanacyjny rząd przed II wojną światową.

RP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*