Zatrudnili ją. To najlepsza kancelaria w kraju

Kinga Duda, córka Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy, otrzymała posadę młodszego prawnika (junior associate) w warszawskiej kancelarii. Informacja na ten temat pojawiła się na profilu 24-latki na LinkedIn.

Kinga Duda, jak dowiadujemy się z jej zawodowego profilu w mediach społecznościowych, w listopadzie rozpoczęła karierę prawniczki w stołecznej kancelarii Maruta Wachta. Kancelaria została najlepszą firmą prawniczą w Polsce w 2018 roku w prestiżowym konkursie „The Lawyer European Awards”.

Zespół kancelarii, w której zatrudniona została córka Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy, specjalizuje się w prawie nowych technologii, zamówieniach publicznych, prawie własności intelektualnej czy procesach sądowych.

Kinga Duda – praca w kancelarii Maruta Wachta

Kinga Duda jest junior associate, czyli młodszym prawnikiem. Jak wynika z informacji money.pl, powołującego się na branżowe raporty, młodszy prawnik w kancelarii może zarobić nawet 7 tys. zł miesięcznie.

Junior associate zdobywa doświadczenie i zastanawia się nad tym, w jakich obszarach prawa chce się specjalizować. Jego pracę nadzorują prawnicy z większym doświadczeniem i delegują zadania w różnych zespołach kancelarii. Głównymi zainteresowaniami Kingi Dudy są międzynarodowe prawo handlowe i prywatne, postępowanie cywilne oraz metody alternatywnego sposobu rozstrzygania sporów. Córka prezydenckiej pary ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w maju 2019 r.

WP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*