Polscy turyści ZAGROŻENI. Ostrzeżenia przed atakami

Polscy turyści ZAGROŻENI

Niebezpieczna sytuacja w Izraelu. W stronę Izraela ze Strefy Gazy wystrzelono serię rakiet. W południowej i środkowej części kraju wprowadzono alarmy rakietowe. Miliony ludzi kryją się w schronach, szkoły i miejsca pracy są zamknięte. Ambasador RP w Izraelu, Marek Magierowski, zwrócił się do Polaków przebywających w tym kraju o zachowanie ostrożności.

We wtorek w środkowym Izraelu, w tym w Tel Awiwie, rozległy się syreny alarmowe. To z powodu ostrzału rakietowego ze Strefy Gazy. W stronę Izraela wystrzelono serię rakiet, które przechwycił system antyrakietowy Żelazna Kopuła. Izraelskie dowództwo nakazało zamknięcie szkół w południowej i środkowej części kraju i poinstruowało cywilów, aby pozostali w domu i nie szli do pracy (chyba że jest to niezbędne), dopóki nie zostaną otwarte publiczne schrony.

Ataki rakietowe ze Strefy Gazy są odwetem za zabójstwo jednego z czołowych dowódców wspieranego przez Iran radykalnego ugrupowania Islamski Dżihad. Wtorkowym rankiem w precyzyjnym ataku lotniczym izraelskich sił na dom w Strefie Gazy zginął islamista Baha Abu Al-Atta wraz z żoną. Atak przeprowadzono na polecenie premiera Benjamina Netanjahu, który obarczał Al-Attę odpowiedzialnością za ataki rakietowe oraz przy pomocy dronów, a także ostrzał snajperski terytorium Izraela.

Ugrupowanie zapowiedziało zemstę. W komunikacie oświadczono, że Izrael „ponosi pełną odpowiedzialność za wszystkie konsekwencje tej eskalacji (przemocy)” i zapowiedział, że zabicie Al-Atty „nie pozostanie bezkarne”.

Ostrzeżenia dla Polaków

W związku z zaogniającą się sytuacją w Izraelu wystosowano do przebywających tam Polaków ostrzeżenie. Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski zwrócił się do rodaków o zachowanie ostrożności. „Ważna informacja dla wszystkich Polaków, przebywających obecnie w Izraelu. Proszę zachować ostrożność i ściśle stosować się do instrukcji odpowiednich władz” – napisał na Twitterze ambasador.

„Alarmy rakietowe w południowym i środkowym Izraelu. Miliony ludzi kryją się w schronach, szkoły i miejsca pracy zamknięte. Izrael będzie bronił się przed sponsorowanym przez Iran Islamskim Dżihadem, grupą terrorystyczną, która przeprowadziła mnóstwo ataków na naszą ludność” – czytamy na stronie ambasady Izraela w Polsce.

Na razie nie ma doniesień o ofiarach ani zniszczeniach. „W związku z alarmami przeciwrakietowymi na terytoriach przylegających do Strefy Gazy (SG) oraz na terenie Tel Awiwu oraz zaostrzeniem sytuacji wokół SG, stanowczo odradzamy podróże do SG i obszarów z nią graniczących oraz przypominamy podstawowe zasady reagowania w przypadku alarmu” – podano na stronie Ambasady RP w Tel Awiwie.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*