TVN, Polsat i TVP przekazały TRAGICZNE informacje. Nie żyje najstarszy mężczyzna na świecie, urodził się w Polsce

Nie żyje najstarszy mężczyzna na świecie

TVN i wszystkie największe media w Polsce podały bardzo smutną informację. Nie żyje mężczyzna, który był uważany za najstarszego na świecie. Co ciekawe, zmarły urodził się na terenie obecnej Polski i dożył w zdrowiu 114 lat.

TVN, TVP i Polsat przekazały smutną informację z Niemiec. W wieku 114 lat zmarł Gustav Gerneth, który był uważany przez statystyków za najstarszego żyjącego mężczyznę. Niemiec przeżył dwie wojny światowe i był prawdziwym świadkiem historii XX wieku.

TVN informuje. Gustav Gerneth nie żyje

Niemiec urodził się 15 października 1905 roku w Szczecinie, który wówczas należał do Cesarstwa Niemieckiego. Mężczyzna pamiętał, jak wyglądała pierwsza wojna światowa i był świadkiem najważniejszych dat w historii całych Niemiec. Zawodowo zajmował się pracą w gazowni w Havelbergu i wykonywał ją do 1972 roku. 16 lat później, zmarła jego ukochana żona. Dzieci mężczyzny także już nie żyją.

– W dniu 114. urodzin, które świętował w gronie rodziny, z udziałem burmistrza Havelberga, Bernda Poloskiego, był w dobrym nastroju i zapowiedział, że zamierza w 2020 roku obchodzić 115. urodziny – napisał lokalny dziennik „Volksstimme”, wspominając zmarłego.

Niemiec tuż przed śmiercią przekazał, co trzeba robić, aby dożyć tak sędziwego wieku. Według byłego mieszkańca Szczecina podstawą jest odpowiednia dieta, w której nie powinno być margaryny, a także wieczna praca i ruch, niezbędne, aby zachować młodość.

– Nie trzeba przesiadywać na tyłku, tylko jak najczęściej być w ruchu. Nie cierpiałem margaryny – mówił mężczyzna wpisany na listę Guinnessa tuż przed śmiercią.

Nie żyje najstarszy mężczyzna na świecie

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*