Agata Duda zaskoczyła na Dalekim Wschodzie

Agata Duda

Agata Duda to prawdziwa elegantka, która swoje stylizacje zawsze dopasowuje do okazji i sytuacji, a także swojej urody i figury. Dzięki temu skutecznie unika modowych wpadek. Nie inaczej było podczas uroczystej ceremonii intronizacji cesarza Japonii. Polska pierwsza dama zachwyciła na Dalekim Wschodzie. Godnie reprezentowała nasz kraj w dwóch zjawiskowych kreacjach.

Agata Duda zawsze wygląda bardzo stylowo i elegancko. Na wtorkową ceremonię w Pawilonie Seiden Pałacu Cesarskiego, która stanowiła jedną z pięciu uroczystości intronizacyjnych cesarza Japonii żona Andrzeja Dudy nie zawiodła. Zdecydowała się na kremową suknię, której uzupełnieniem był połyskliwy, wiązany w pasie złoty płaszczyk oraz złote szpilki. Reprezentując Polskę pośród ok. 2 tysięcy delegatów z prawie 190 krajów dosłownie błyszczała! Prezydentowej towarzyszył ambasador Polski w Japonii, Paweł Milewski, którego zagraniczne agencje prasowe błędnie zidentyfikowały jako… polskiego prezydenta…

Cesarz Japonii Naruhito formalnie ogłosił we wtorek światu swoje wstąpienie na tron i ślubował wypełniać zapisaną w konstytucji rolę symbolu państwa. Jego ojciec abdykował 30 kwietnia br. – Żywię nadzieję, że Japonia będzie dalej się rozwijać i przyczyniać się do przyjaźni i pokoju wśród społeczności międzynarodowej oraz do dobrobytu ludzi dzięki nieustającym wysiłkom i mądrości ludzkiej – podkreślił Cesarz.

Wieczorem lokalnego czasu pierwsza dama wzięła udział w bankiecie wydanym z okazji intronizacji. Na wieczorną imprezę Agata Duda przywdziała z kolei efektowną białą suknię w złote wzory, którą przepasała złotym paskiem. Do niej również dobrała złote szpilki. Pierwsza dama, która jest ikoną stylu dla milionów Polek, prezentowała się niczym gwiazda Hollywood! „Godna reprezentacja”, „Pani Prezydentowa jak zwykle zjawiskowa”, „Klasa i duma” – nie kryli zachwytu internauci.

Uroczystości intronizacyjne należą, zgodnie z konstytucją Japonii, do czynności państwowych. Proces intronizacyjny składa się z kolei z trzydziestu dwóch ceremonii o różnym charakterze, odbywających się od 1 maja do połowy listopada br.

Starszy syn Cesarza Akihito, Naruhito, został 126. cesarzem Japonii.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*