Za bezcen dla Ukraińców! Kraków sprzedaje działkę pod Cerkiew

Kraków sprzedaje działkę

Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie trudno się domyślić, że wynika to z faktu, iż w naszej ojczyźnie przebywa coraz więcej Ukraińców. W marcu bieżącego roku Business Insider pisał o „1,2 mln Ukraińców przewijających się przez polski rynek pracy„.

– Do Krakowa przyjeżdża sporo młodych prawosławnych, by tutaj studiować i pracować. Przyjeżdżają zarówno z innych regionów Polski, jak i z zagranicy, obecnie najczęściej z Ukrainy – w rozmowie z Gościem Niedzielnym mówi proboszcz prawosławnej parafii ks. Jarosław Antosiuk.

Krakowski samorząd wytypował działkę, na której ma stanąć nowa cerkiew. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nieruchomość ma zostać sprzedana za bezcen. Działka znajduje się przy ulicy Wioślarskiej, czyli przy Moście Zwierzynieckim i vis a vis dzielnicy Dębniki. To bardzo atrakcyjna lokalizacja w centrum miasta. Wartość nieruchomości wynosi 1,17 mln złotych, jednak Cerkiew otrzyma od miasta gigantyczną bonifikatę pokrywającą 95% kosztów. Oznacza to, że Ukraińcy z parafii prawosławnej pw. Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny otrzymają działkę za jedyne… 56 tysięcy złotych.

WPRAWO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*