AFERA! Bank Polski OSTRZEGA! Można stracić wszystkie swoje pieniądze

Bank Polski pieniądze

PKO BP opublikowało oświadczenie do klientów z ostrzeżeniami przed poważnym zagrożeniem dla środków klientów banku. Okazuje się, że można bardzo łatwo stracić oszczędności trzymane na koncie.

PKO BP podało informacje, które mogą zaniepokoić wielu Polaków. Okazuje się, że pewna grupa przestępców próbuje przejąć środki z kont klientów banku polskiego. Warto sprawdzić swoje maile, aby upewnić się, że nie zostało się ofiarą oszustwa.

PKO BP podaje oficjalne oświadczenie

Jak się okazuje, za próbą przejęcia pieniędzy ma stać grupa cyberprzestępców, która za pomocą fałszywych maili próbuje wyłudzić loginy i hasła do bankowości elektronicznej. W mailach podszywają się pod bank PKO BP, wysyłając linki do logowania. Po kliknięciu nie możemy pobrać złośliwe oprogramowanie, natomiast logowanie się na przesłanej stronie, grozi wyciekiem naszych loginów i haseł.

– Uwaga! PKO Bank Polski nie jest nadawcą takich maili. Kliknięcie link może spowodować pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania – poinformował bank w oficjalnym oświadczeniu skierowanym do swoich klientów.

Co zrobić, jeśli przypadkiem padliśmy już ofiarą oszustwa?

Bank zapewnia, że nie przesyła swoim klientom linków do logowania. Jednak co jeśli zalogowaliśmy się na podanym linku i podejrzewamy, że mogliśmy stracić dane lub pieniądze z naszego konta? Należy jak najszybciej zgłosić sprawę do centrali, wtedy też powinno udać się znaleźć rozwiązanie.

– W przypadku skorzystania z linku w wiadomości i podania jakichkolwiek danych na stronie internetowej przypominającej serwis iPKO, prosimy – skontaktuj się z konsultantem pod numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora) – poinformował bank na swojej stronie.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*