Wałęsa i Kaczyński wreszcie się pojednają?! Sensacyjne słowa Morawieckiego tuż przed śmiercią

Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa, choć dawniej blisko współpracowali, obecnie pozostają w ostrym sporze. Jest on na tyle intensywny, że politycy trafili nawet na salę sądową.

Sprawa sądowa między Lechem Wałęsą i Jarosławem Kaczyńskim rozpoczęła się w listopadzie 2018 roku. Wówczas nic nie zapowiadało pojednania. – Na tamtym świecie się pojednamy – rzucił do prezesa PiS były prezydent.

Być może dojdzie do tego jednak szybciej. Po śmierci marszałka Seniora Kornela Morawieckiego wielu polityków z przejęciem wspominało zmarłego posła i mówiło o nim w samych superlatywach.

Skoro tak bardzo go szanowali, to być zdecydują się na spełnienie jego woli. W jednym z ostatnich wywiadów udzielonych tuż przed śmiercią, dla „Super Expressu”, Kornel Morawiecki mówił m.in. o relacjach Kaczyńskiego i Wałęsy.

– Niepotrzebne są te kłótnie, waśnie, spory. Jarku, Lechu, pogódźcie się! – apelował. – Życzę im, aby się pojednali za życia. Niepotrzebnie się sądzą. Apeluję, aby obaj się pogodzili i zapomnieli o urazach – podkreślał ojciec premiera.

NCZAS.COM

Więcej postów