GIGANTYCZNE sumy dla Tadeusza Rydzyka. Oficjalne oświadczenie ministra

GIGANTYCZNE sumy dla Rydzyka

Tadeusz Rydzyk swoimi licznymi działalnościami może wspierać i promować wiele akcji. W ostatnim czasie doszło do podobnej sytuacji, a znany duchowny otrzymał niezłe pieniądze na odpowiednią reklamę.

Ile Tadeusz Rydzyk dostał na promocję kolejnej dotacji? Aż trudno uwierzyć w kwotę, jaka została podana. Co więcej, pojawiło się również oficjalne oświadczenie ze strony ministerstwa, w którym zdradzono wiele szczegółów.

Tadeusz Rydzyk wspiera dotację dla gospodyń? 

Już od jakiegoś czasu wiadomo, iż rząd skorzystał z TV Trwam, by wypromować dotację, jaką oferuje dla Kół Gospodyń Wiejskich. Chodzi o zachęcenie kobiet do rejestracji oraz złożenia wniosku o pomoc finansową, a przeznaczony na nią budżet wynosi 40 milionów złotych Ministerstwo postanowiło współpracować z fundacją „Lux Veritatis”, której współzałożycielem jest ojciec Rydzyk.

Dla odpowiedniej reklamy, w ręce duchownego zostały złożone również odpowiednie pieniądze. Kwoty są naprawdę zatrważające. Łączny koszt produkcji oraz emisji i licencji wynosił 629 238,97 złotych.

Oficjalne oświadczenie ministerstwa

Ministerstwo zdecydowało się na wydanie specjalnego oświadczenia, w którym podano więcej szczegółów na temat dotacji i współpracy z duchownym. Okazuje się, że partia Prawo i Sprawiedliwość wiele inwestuje w kontakty z kołami gospodyń, których według szacunków jest 21 tysięcy w całej Polsce. Sam Mateusz Morawiecki wielokrotnie spotykał się z kobietami kół, gdzie dziękował im za dbanie o polskie tradycje, historię i obyczaje. Z jego ust padło wiele pochlebnych słów, które miały za zadanie przybliżyć gospodynie do rządu.

– W związku z prowadzonymi działaniami informacyjno-promocyjnymi kierowanymi do Kół Gospodyń Wiejskich, ministerstwo realizuje projekty we współpracy z Fundacją „Lux Veritatis”, takie jak: „Wieś to też Polska”, „Rozmowy Niedokończone”, „Fundusze Europejskie dostępne dla wszystkich”, „O funduszach”, „Informacje dnia” – tłumaczy minister rozwoju.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*