Tusk opublikował zdjęcia z Trumpem: Między nami nie ma zgody ws. Rosji

Donald Tusk brał udział w szczycie G7 we francuskim mieście Biarritz. W niedzielę szef Rady Europejskiej opublikował wspólne zdjęcia z prezydentem USA Donaldem Trumpem. – Między nami nie ma zgody w sprawie Rosji… – napisał.

W dniach 24-26 sierpnia, w Biarritz, trwa szczyt grupy G7, skupiającej najbardziej uprzemysłowione kraje świata. W spotkaniu biorą udział przedstawiciele USA, Japonii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Kanady oraz Unii Europejskiej.

Tematami rozmów są bieżące problemy takie jak: napięcie w Zatoce Perskiej, walka z nierównościami, amerykańsko-chińskie relacje handlowe, brexit oraz kwestie klimatu. Wiadomo, że uczestnicy rozmów ustalili konieczność pomocy dla krajów Ameryki Południowej zmagających się z pożarami w Amazonii. Aktualnie trwa ustalanie szczegółów porozumienia w tej sprawie.

Tusk o spotkaniu z Trumpem

W obradach szczytu bierze udział szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Wiadomo, że polityk brał udział w rozmowach na temat brexitu wspólnie z Macronem, Conte, Merkel i Johnsonem. – Powiem naszym przyjaciołom w UE, że jeśli nie chcą brexitu bez umowy, to musimy pozbyć się z umowy backstopu. Jeżeli Donald Tusk nie chce zostać Mr No Deal, to mam nadzieję, że też weźmie pod uwagę ten punkt – zapowiadał szef brytyjskiego rządu.

Tusk rozmawiał również z prezydentem USA. Na jego profilu na Twitterze pojawiły się dwa wspólne zdjęcia z Donaldem Trumpem. – Między nami nie ma zgody w sprawie Rosji… – napisał Tusk w komentarzu pod pierwszą fotografią. – …ale generalnie rozmowy w dobrej atmosferze – dodał.

TWITTER, REUTERS

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*