Agata Duda zmiażdżona przez Jolantę Kwaśniewską? Mamy zdjęcia, ostatnie z nich mówi samo za siebie

Agata Duda cieszy się ogromną popularnością jako pierwsza dama. Uchodzi też za ikonę stylu. Czy jednak może się równać pod tym względem z Jolantą Kwaśniewską, której wyczucie stylu stało się już legendarne? Porównajmy kreacje obu pań. Którą z nich możemy uznać za pierwszą damę stylu?

Małżonkę Andrzeja Dudy uznaje się za postać dość enigmatyczną. Mimo ogromnego zainteresowania mediów, nie zabiera zbyt często głosu na tematy budzące ostre spory w polskim społeczeństwie. Czasem media próbują odczytać jej stosunek do pewnych kwestii na podstawie pojedynczych gestów. Mimo to, obecna pierwsza dama zyskała sobie sympatię dużej części naszego społeczeństwa. Udało jej się zbudować wizerunek miłej, eleganckiej i taktownej żony Prezydenta RP. W oczach Polaków jej zalety najwyraźniej przesłaniają pojedyncze rysy na wizerunku, np. nietypowe zachowanie w stosunku do Polonii protestującej w USA podczas wizyty pary prezydenckiej. Według sondażu dla Wirtualnej Polski z początku października br. aż 41 proc. Polaków ocenia ją pozytywnie.

Ogromną rolę w kreowaniu jej osoby w mediach odgrywają jej stylizacje. Media nieustannie chwalą pierwszą damę za gustowny dobór kreacji do różnych okazji. Choć nie boi się eksperymentować na tej płaszczyźnie, zachowuje też pewną bezpieczną dozę modowego konserwatyzmu. To niezwykle istotne dla pierwszej damy, której ubiór nie może być zbyt archaiczny, ale też nie powinien narażać się na zarzut zbytniej ekstrawagancji.

Za punkt odniesienia dla oceny Agaty Kornhauser-Dudy często przyjmuje się osobę Jolanty Kwaśniewskiej. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego została zapamiętana jako wyjątkowo aktywna pierwsza dama. W sondażu dla WP z sierpnia br. aż 51 proc. respondentów wskazało na nią jako na pierwszą damę, która najlepiej sprawdziła się w tej roli. Jolanta Kwaśniewska może pochwalić się nie tylko powołaniem do życia fundacji Porozumienie bez barier, ale też wyjątkowo celnymi wyborami kreacji na ważne oficjalne spotkania i uroczystości.

Czy Agata Duda dorównuje Jolancie Kwaśniewskiej pod względem wyczucia stylu czy też możemy mówić o tym, że ta druga „miażdży” obecną pierwszą damę swoimi niezapomnianymi kreacjami? Zapraszamy do naszej galerii, w której porównujemy modowe gusta obu pań!

Klasyka i elegancja

Agacie Dudzie odpowiadają proste kroje i klasyczne wzory. Powyżej widzimy ją w beżowym żakiecie ozdobionym roślinnym motywem i w dopasowanej sukni tego samego koloru podczas składania Polakom bożonarodzeniowych życzeń.

Jolanta Kwaśniewska słynie z kolei z umiejętności doboru wyjątkowo eleganckich stylizacji, nawet jeśli dysponuje stosunkowo niewielkim budżetem. W trakcie prezydentury jej męża zdarzało jej się decydować na dość ekstrawaganckie rozwiązania. Przypomnijmy choćby jasnozieloną garsonkę, którą założyła na spotkanie z Hillary Clinton w 1996 r.

Piękne detale i skromność

Ważnym elementem kreacji Agaty Dudy są detale, które wzbogacają całość i nadają jej wyjątkowy charakter. W przypadku Jolanty Kwaśniewskiej możemy mówić o prostocie i skromności wybieranych przez nią stylizacji.

Naturalne przewagi

Choć kwestie figury i urody nie powinny odgrywać kluczowej roli przy ocenie stylu pierwszych dam, nie ulega wątpliwości, że odpowiednia aparycja ułatwia dobranie odpowiedniej kreacji. Agata Duda wyróżnia się pod tym względem smukłą talią, dzięki czemu świetnie prezentuje się w dopasowanych stylizacjach. Jolanta Kwaśniewska chętnie chwaliła się swoimi wyjątkowo zgrabnymi nogami. Nawet podczas wizyty królowej Elżbiety w 1996 r. nosiła nieco przykrótką garsonkę, odsłaniającą w całości kolana.

Nieoceniona pomoc

Wiadomo, że Agata Duda korzysta współpracuje z polskimi projektantami takimi jak Paweł Kuzik czy Ela Piorun, zaopatruje się też w mniejszych polskich butikach. Gdy pierwszą damą była Jolanta Kwaśniewska, mogła liczyć na wsparcie Teresy Rosati i Maliny Sobiech.

Fryzury również mają znaczenie

Ogromne znaczenie dla odbioru pierwszych dam mają także ich fryzury. Agata Duda niewątpliwie wiele zyskała, gdy zaczęła zaczesywać swoje krótkie blond włosy do tyłu. Jolanta Kwaśniewska eksperymentowała ze swoją fryzurą na przestrzeni lat, jednak jako pierwsza dama pozostawała wierna czerni i brązowi.

PAWEŁ RUMIŃSKI

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*