Wybory parlamentarne. Ojciec Andrzeja Dudy wyjaśnia swój start. Decyzję konsultował z synem

Jan Duda zdradził, dlaczego zdecydował się kandydować do Senatu z list PiS. – Przechodzę na emeryturę z uczelni. Będę miał więcej czasu, jeden etat mi się zwalnia – tłumaczy ojciec prezydenta.

PiS zaprezentował w piątek swoje listy do parlamentu. O miejsce w Senacie powalczy też Jan Duda. Ojciec prezydenta wystartuje z okręgu numer 33 obejmującym województwo małopolskie. Duda senior to radny sejmiku wojewódzkiego z ostatnich wyborów samorządowych. Jest również profesorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Ojciec prezydenta w rozmowie „Super Expressem” ujawnił, że rezygnuje z etatu w Krakowie i przechodzi na emeryturę. Przyznaje, że będzie miał teraz więcej czasu. Zdradził również, że decyzję konsultował ze swoim synem. – Uważa, że jestem samodzielnym człowiekiem, nie próbował na mnie wpływać. Na pewno moja decyzja jest również efektem naszych dyskusji – tłumaczył.

Jan Duda, jeśli dostanie się do Senatu, chce zajmować się tematami dotyczącymi edukacji wczesnoszkolnej, innowacyjności, czy polityki społecznej. Już wcześniej otrzymał propozycję startu w wyborach parlamentarnych, jednak wówczas ofertę odrzucił. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października.

WP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*