Niemcy. Wideo z polskim kierowcą obiegło sieć

W Bockenheim (Niemcy) ciężarówka polskiej firmy utknęła na przejeździe kolejowym i została staranowana przez pociąg. W sieci pojawiło się nagranie z wypadku. Niemieckie służby oszacowały straty na ok. 150 tys. euro.

Kierowca w porę wysiadł z ciężarówki. Na nagraniu widać, jak stoi przy przejeździe kolejowym i łapie się za głowę. Widzi zbliżający się pociąg. Chwilę później pociąg uderza w naczepę ciężarówki.

Pomoc wezwano jeszcze przed zderzeniem. Niemiecka policja poinformowała, że kierowca i jego pasażer zgłosili, że ciężarówka utknęła. Nie zapobiegło to jednak zderzeniu. Maszynista rozpoczął hamowanie awaryjne, ale nie zdołał się zatrzymać.

Na miejscu pojawiło się wielu ratowników. Wysłano też helikopter ratunkowy, ponieważ zakładano, że będzie wielu poszkodowanych. Przypuszczenia te okazały się jednak błędne – informuje SWR.

Ranny został tylko jeden pasażer pociągu. Obrażenia tej osoby nie są groźne. Skarżyła się ona jedynie na ból kolana. Łącznie w chwili wypadku pociągiem jechało dziesięć osób.

O2.Pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*