Wiemy ile rządowym samolotem latała Beata Szydło będąc premierem. KPRM ujawnia całą listę

Beata Szydło w wyniku afery, która wybuchła w sprawie lotów państwowymi samolotami byłego już Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, poprosiła o ujawnienie listy swoich lotów. Teraz została opublikowana.

Beta Szydło w tym roku otrzymała mandat europosła, ale do tego czasu pełniła funkcję premiera oraz wicepremiera naszego kraju. Co za tym idzie, ona również korzystała z lotów państwowymi samolotami, które opłacane są z pieniędzy podatników. W momencie, kiedy wybuchła afera wokół Marka Kuchcińskiego, to Szydło sama zgłosiła się, aby jej lista lotów również została upubliczniona i oddana do wglądu Polaków.

Teraz każdy z nas może sprawdzić, ile oraz jakie to konkretnie były loty. Oczywiście nie dowiemy się z tego, czy była premier Polski latała sama, ale i tak daje nam to ogromny wgląd w całą tę aferę.

Według samego Kuchcińskiego nie złamał prawa, a jego decyzja o dymisji została podjęta tylko i wyłącznie zze względu na oczekiwania opinii publicznej.Teraz w Internecie została również opublikowana lista lotów, jakie na koszt podatników odbyła Beata Szydło. Dokument łącznie zajmuje cztery strony i przedstawia dokładnie 164 pozycje. Wśród nich mamy 73 loty wojskowym samolotem CASA, 16 śmigłowcem W-3 Sokół, a także jeden lot czarterowy do Ułan Bator. Pozostałe odbyły się samolotem Embraer.

Bez wątpienia o tej aferze, będzie jeszcze przez pewien czas głośno, a to za sprawą również tego, w jaki sposób został pożegnany Kuchciński. Dodatkowo wygląda na to, że członkowie rządu PiS teraz poprzez publikację list swoich lotów, chcą pokazać wsparcie względem byłego już Marszałka Sejmu.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!