Wiemy ile rządowym samolotem latała Beata Szydło będąc premierem. KPRM ujawnia całą listę

Beata Szydło w wyniku afery, która wybuchła w sprawie lotów państwowymi samolotami byłego już Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, poprosiła o ujawnienie listy swoich lotów. Teraz została opublikowana.

Beta Szydło w tym roku otrzymała mandat europosła, ale do tego czasu pełniła funkcję premiera oraz wicepremiera naszego kraju. Co za tym idzie, ona również korzystała z lotów państwowymi samolotami, które opłacane są z pieniędzy podatników. W momencie, kiedy wybuchła afera wokół Marka Kuchcińskiego, to Szydło sama zgłosiła się, aby jej lista lotów również została upubliczniona i oddana do wglądu Polaków.

Teraz każdy z nas może sprawdzić, ile oraz jakie to konkretnie były loty. Oczywiście nie dowiemy się z tego, czy była premier Polski latała sama, ale i tak daje nam to ogromny wgląd w całą tę aferę.

Według samego Kuchcińskiego nie złamał prawa, a jego decyzja o dymisji została podjęta tylko i wyłącznie zze względu na oczekiwania opinii publicznej.Teraz w Internecie została również opublikowana lista lotów, jakie na koszt podatników odbyła Beata Szydło. Dokument łącznie zajmuje cztery strony i przedstawia dokładnie 164 pozycje. Wśród nich mamy 73 loty wojskowym samolotem CASA, 16 śmigłowcem W-3 Sokół, a także jeden lot czarterowy do Ułan Bator. Pozostałe odbyły się samolotem Embraer.

Bez wątpienia o tej aferze, będzie jeszcze przez pewien czas głośno, a to za sprawą również tego, w jaki sposób został pożegnany Kuchciński. Dodatkowo wygląda na to, że członkowie rządu PiS teraz poprzez publikację list swoich lotów, chcą pokazać wsparcie względem byłego już Marszałka Sejmu.

PIKIO.PL