Rydzyk zabiera głos ws. „tęczowej zarazy”. Głośno poparł abp Jędraszewskiego

Tadeusz Rydzyk postanowił wypowiedzieć się na temat słynnych słów arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Polski hierarcha kościelny nazwał homoseksualistów mianem „tęczowej zarazy”. Właściciel Radia Maryja poparł duchownego.

Tadeusz Rydzyk znany jest z tego, że regularnie udziela wypowiedzi, które wywołują kontrowersje w społeczeństwie. Pomimo głośnych głosów krytyki, dyrektor Radia Maryja nie zamierza kończyć swojej aktywności medialnej i regularnie wypowiada się na aktualne tematy. Ostatnio duchowny stwierdził, że odniesie się również do skandalicznych słów arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Hierarcha jakiś czas temu postanowił zabrać głos w sprawie marszów równości i licznych manifestacji związanych z promocją związków jednopłciowych. W jego słowach nie można było doszukać się oznak szacunku. Marek Jędraszewski nazwał homoseksualistów „tęczową zarazą”, w związku z czym tysiące internautów czuło wielkie oburzenie. Nie każdy jednak dopatruje się tu czegoś złego.

Tadeusz Rydzyk mówi o Marku Jędraszewskim

Słowa jednego z najważniejszych kapłanów w naszym kraju doprowadziły do wielkiego skandalu, a kolejne osoby domagały się oficjalnych przeprosin.

– Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa – stwierdził kilkanaście dni temu arcybiskup Marek Jędraszewski.

Wygląda jednak na to, że nie doczekamy żadnych słów wyrażających żal w związku z niefortunną wypowiedzią. Arcybiskup Marek Jędraszewski nie tylko nie został skrytykowany przez wyższych od siebie rangą duchownych, ale część z nich zdecydowała się na głośne udzielenie mu poparcia.

Tadeusz Rydzyk podziela kontrowersyjne poglądy

Swoim zdaniem na ten temat podzielił się również Tadeusz Rydzyk.

– Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski powiedział tak, jak kardynał Wyszyński kiedyś powiedział komunistom: „non possumus” – nie możemy dalej tak. A teraz co jest? Wyśmianie, ten hejt wszędzie, napuścić jednych na drugich Polaków. Dzisiaj widzi arcybiskup i mówi „czerwona zaraza”, a teraz jest inna z tego samego źródła marksizmu – „tęczowa zaraza” – stwierdził Tadeusz Rydzyk.

– Jak zrobili? Obwożą tych ludzi po całej Polsce, mają na to pieniądze, żeby siać propagandę, żeby niszczyć dzieci, młodzież, żeby zawracać głowę Polakom – zakończył Rydzyk, dając jasno do zrozumienia, że zdecydowanie popiera wypowiedź Jędraszewskiego. W internecie pojawiło się sporo komentarzy ze strony osób, które twierdzą, że taka postawa redemptorysty nie może w żaden sposób dziwić.

PIOTR BERNACIAK

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*