Kim jest mąż Beaty Szydło? 10 szokujących faktów z rodzinnego życia byłej premier, o tym wolałaby nie mówić

Beata Szydło znalazła się na 10. miejscu w rankingu najbardziej wpływowych kobiet w polityce w 2017 roku według magazynu Forbes.

Jakie sekrety skrywa życiorys byłej pani premier? Jej mąż to bardzo tajemnicza postać. Oto 10 interesujących faktów z jej życia, zapraszamy na następną stronę.

Była premier urodziła się w 1963 r. w Oświęcimiu jako Beata Kusińska. Jej matka była pracownicą pomocy społecznej, a ojciec – górnikiem.

W dzieciństwie Szydło była chłopczycą, miała więcej kolegów niż koleżanek. Nosiła charakterystyczną krótką fryzurę. Interesowała się motoryzacją, lubiła grać w piłkę nożną i ręczną.

Mąż byłej premier, Edward Szydło, od lat jest dyrektorem Społecznej Szkoły Zarządzania i Handlu w Oświęcimu. Pasjonuje się pszczelarstwem i myślistwem.

Państwo Szydło są małżeństwem już od 30 lat. Była premier poznała męża podczas meczu na praktyce studenckiej. Grała wówczas w męskiej drużynie.

Beata Szydło lubi pływać, jeździć na rowerze, a także grać w gry komputerowe oraz scrabble.

Starszy syn Beaty Szydło, Tymoteusz, przyjął święcenia kapłańskie. Młodszy, Błażej, skończył medycynę i pracuje w zespole, który prowadzi badania nad powstrzymaniem rozwoju nowotworu.

Z Jarosławem Kaczyńskim Beatę Szydło łączą nie tylko poglądy polityczne, ale też zamiłowanie do kotów.

Przez 7 lat Beata Szydło była burmistrzem Brzeszcz, zamieszkałego przez ponad 11 tys. mieszkańców miasteczka w Małopolsce.

Jeszcze w 2005 r. niewiele brakowało, by obecna wicepremier wstąpiła w szeregi PO. Podobno „uchronił” ją przed tym Paweł Graś, który nie chciał silnej konkurencji w regionie.

Niedługo przed wstąpieniem do PiS, Szydło przeszła szkolenia  „The International Visitor Leadership” organizowane przez Departament Stanu USA. W tego typu szkoleniach biorą udział wyłącznie osoby mające szansę zostać liderami w dziedzinach polityki, mediów lub biznesu.

PAWEŁ RUMIŃSKI

Więcej postów